0 Comments

Włocławek jest trzecim co do wielkości i trzecim pod względem liczby ludności przedstawicielem województwa kujawsko-pomorskiego. Nad Bydgoszczą i Toruniem posiada jednak bardzo istotną przewagę, ponieważ to z Włocławka bliżej jest w polskie Tatry. Wygrywa więc tę rywalizację, ponieważ jego mieszkańców od górskich szlaków dzieli mniej niż 500 kilometrów.

Bus Włocławek – Zakopane

Miłośnicy podhalańskiej kultury i wielbiciele wędrówek po tatrzańskich szlakach z Włocławka do Zakopanego mają szansę dotrzeć za pośrednictwem FlixBusa oraz AD EuroTans. Oferta obu przewoźników przedstawia się podobnie.

Obaj bowiem pasażerów do zimowej stolicy Polski, tłumnie odwiedzanej również w okresie letnim, dowiozą w 8 godzin, pobierając za to opłatę wahającą się w zależności od terminu od 45,99 zł do 73 zł. Bezpośredni przejazd niewątpliwie jest bardziej komfortowy od kursu z przesiadkami, a podróż w godzinach nocnych pozwala zyskać cały kolejny dzień na poznawanie uroków tej górskiej miejscowości i otaczającej ją natury.

Jak dojechać pociągiem z Włocławka do Zakopanego?

Pasażerowie preferujący płynne przemieszczanie się z miejsca na miejsce, nie narażając się przy tym na tkwienie w korkach, często wybierają jazdę pociągiem, by bezproblemowo dotrzeć do celu. Na taki komfort w relacji Włocławek – Zakopane aktualnie turyści jednak liczyć nie mogą. Wszystko przez prace remontowe odbywające się na podhalańskich torowiskach, co wymusza pokonanie części trasy zastępczą komunikacją autobusową.

Zestawienie dwóch, trzech lub nawet większej liczby pociągów z busem stanowić może nie lada zagwozdkę, dlatego kolej przegrywa na razie walkę o podróżnych z województwa kujawsko-pomorskiego, czekających na zakończenie remontów i poprawę sytuacji na linii kolejowej prowadzącej do stolicy polskich Tatr.

Jak dojechać samochodem z Włocławka do Zakopanego?

Zmotoryzowani fani turystyki górskiej na pokonanie trasy Włocławek – Zakopane przeznaczyć muszą przynajmniej 5 godzin i 30 minut. Wariant ten przecina Polskę w połowie, dzieląc kraj na zachodnią i wschodnią część, i w zdecydowanej większości przebiega drogami szybkiego ruchu.

Kierowcy powinni jednak zwracać uwagę na komunikaty o remontach, których w okolicach autostrady A1 nie brakuje. Utrudnienia pojawić się mogą także w pobliżu Krakowa oraz tradycyjnie na DK 47. „Zakopianka” często mierzy się nie tylko z dużymi korkami spowodowanymi natężeniem ruchu turystycznego, ale również pracami mającymi doprowadzić do znacznej poprawy płynności jazdy do stolicy Podhala.

Wymusza to na podróżujących tą arterią uzbrojenie się w dodatkową cierpliwość ale mogą razem z innymi podróżującymi pod Tatry upłynnić nieco ruch w tym kierunku. Wystarczy skorzystać z idei wspólnych przejazdów, wyszukując w serwisie BlaBlaCar kierowcę zmierzającego w tę samą stronę i oferującego za niedużą opłatą wolne miejsce w swoim pojeździe.

Rozkład jazdy autobusów i pociągów Włocławek – Zakopane, Zakopane – Włocławek

Przystanek początkowyPrzystanek końcowyCzas odjazduCzas przyjazduCena za biletCzas podróżyPrzewoźnikTyp transportu
WłocławekZakopane13:588h 30minPKP Intercity S.A.Pociąg
WłocławekZakopane13:5822:288h 30minPKP Intercity S.A.Pociąg
WłocławekZakopane Plac PKP przy ul.Chramcówki23:598:0089.99PLN8h 1minFlixBusBus
WłocławekZakopane Plac PKP przy ul.Chramcówki23:598:0075.99PLN8h 1minFlixBusBus
WŁOCŁAWEK D.A.Zakopane Plac PKP Ul.Chramcówki23:007:0073.00PLN8h 0minAD Euro-Trans Biuro PodróżyBus
ZakopaneWłocławek6:0014:418h 41minPKP Intercity S.A.Pociąg
Zakopane Plac PKP przy ul.ChramcówkiWłocławek22:006:0059.99PLN8h 0minFlixBusBus
Zakopane Plac PKP przy ul.ChramcówkiWłocławek22:006:0049.99PLN8h 0minFlixBusBus
Zakopane Plac PKP Ul.ChramcówkiWŁOCŁAWEK D.A.17:001:1576.00PLN8h 15minAD Euro-Trans Biuro PodróżyBus
Zakopane Plac PKP przy ul.ChramcówkiWłocławek22:006:0075.99PLN8h 0minFlixBusBus

Przystanki autobusowe na trasie Włocławek – Zakopane, Zakopane – Włocławek

WłocławekZakopane73,00 zł8h:0min
PrzystanekPrzyjazdOdjazd
Odległość od pierw. przystanku
22:5523:00
ŁÓDŹ KALISKA D.A./D.K0:430:48109km
Częstochowa D.A.2:302:35232km
KATOWICE D.A. ul. Skargi3:403:45307km
KRAKÓW MDA4:484:58389km
Myślenice Estakada5:405:40424km
Rabka Zdrój D.A. ul. JP II6:156:15461km
Nowy Targ, D.A.6:406:40483km
Zakopane Plac PKP Ul.Chramcówki7:00506km
WłocławekZakopane73,00 zł8h:0min
StopPrzyjazdOdjazd
Odległość od pierw. przystanku
22:5523:00
ŁÓDŹ KALISKA D.A./D.K0:430:48109km
Częstochowa D.A.2:302:35232km
KATOWICE D.A. ul. Skargi3:403:45307km
KRAKÓW MDA4:484:58389km
Myślenice Estakada5:405:40424km
Rabka Zdrój D.A. ul. JP II6:156:15461km
Nowy Targ, D.A.6:406:40483km
Zakopane Plac PKP Ul.Chramcówki7:00506km
WłocławekZakopane73,00 zł8h:0min
StopPrzyjazdOdjazd
Odległość od pierw. przystanku
22:5523:00
ŁÓDŹ KALISKA D.A./D.K0:430:48109km
Częstochowa D.A.2:302:35232km
KATOWICE D.A. ul. Skargi3:403:45307km
KRAKÓW MDA4:484:58389km
Myślenice Estakada5:405:40424km
Rabka Zdrój D.A. ul. JP II6:156:15461km
Nowy Targ, D.A.6:406:40483km
Zakopane Plac PKP Ul.Chramcówki7:00506km
WłocławekZakopane73,00 zł8h:0min
StopPrzyjazdOdjazd
Odległość od pierw. przystanku
22:5523:00
ŁÓDŹ KALISKA D.A./D.K0:430:48109km
Częstochowa D.A.2:302:35232km
KATOWICE D.A. ul. Skargi3:403:45307km
KRAKÓW MDA4:484:58389km
Myślenice Estakada5:405:40424km
Rabka Zdrój D.A. ul. JP II6:156:15461km
Nowy Targ, D.A.6:406:40483km
Zakopane Plac PKP Ul.Chramcówki7:00506km
WłocławekZakopaneNaN NaN8h:30min
StopPrzyjazdOdjazd
Odległość od pierw. przystanku
13:5713:58
Kutno14:3614:3755km
Łęczyca15:0115:0280km
Zgierz15:3315:34113km
Łódź Widzew15:4516:15126km
Tomaszów Mazowiecki16:4316:44172km
Opoczno Południe17:1117:12214km
Włoszczowa Północ17:4217:43276km
Miechów18:1618:17343km
Kraków Główny18:4518:57385km
Kalwaria Zebrzydowska Lanckorona19:5519:56425km
Sucha Beskidzka Zamek20:2120:22447km
Maków Podhalański20:2820:29453km
Rabka-zdrój21:1021:20482km
Nowy Targ22:0422:05507km
Poronin22:1822:19522km
Zakopane22:28528km
WłocławekZakopaneNaN NaN8h:30min
StopPrzyjazdOdjazd
Odległość od pierw. przystanku
13:5713:58
Kutno14:3614:3755km
Łęczyca15:0115:0280km
Zgierz15:3315:34113km
Łódź Widzew15:4516:15126km
Tomaszów Mazowiecki16:4316:44172km
Opoczno Południe17:1117:12214km
Włoszczowa Północ17:4217:43276km
Miechów18:1618:17343km
Kraków Główny18:4518:57385km
Kalwaria Zebrzydowska Lanckorona19:5519:56425km
Sucha Beskidzka Zamek20:2120:22447km
Maków Podhalański20:2820:29453km
Rabka-zdrój21:1021:20482km
Nowy Targ22:0422:05507km
Poronin22:1822:19522km
Zakopane22:28528km
WłocławekZakopaneNaN NaN8h:30min
StopPrzyjazdOdjazd
Odległość od pierw. przystanku
13:5713:58
Kutno14:3614:3755km
Łęczyca15:0115:0280km
Zgierz15:3315:34113km
Łódź Widzew15:4516:15126km
Tomaszów Mazowiecki16:4316:44172km
Opoczno Południe17:1117:12214km
Włoszczowa Północ17:4217:43276km
Miechów18:1618:17343km
Kraków Główny18:4518:57385km
Kalwaria Zebrzydowska Lanckorona19:5519:56425km
Sucha Beskidzka Zamek20:2120:22447km
Maków Podhalański20:2820:29453km
Rabka-zdrój21:1021:20482km
Nowy Targ22:0422:05507km
Poronin22:1822:19522km
Zakopane22:28528km
WłocławekZakopane75,99 zł8h:1min
StopPrzyjazdOdjazd
Odległość od pierw. przystanku
23:5523:59
Łódź Fabryczna1:552:00102km
Kraków MDA, ul. Bosacka 185:305:40294km
Myślenice6:256:30320km
Nowy Targ, D.A.7:257:30360km
Zakopane Plac PKP przy ul.Chramcówki8:00380km
WłocławekZakopane89,99 zł8h:1min
StopPrzyjazdOdjazd
Odległość od pierw. przystanku
23:5523:59
Łódź Fabryczna1:552:00102km
Kraków MDA, ul. Bosacka 185:305:40294km
Myślenice6:256:30320km
Nowy Targ, D.A.7:257:30360km
Zakopane Plac PKP przy ul.Chramcówki8:00380km
ZakopaneWłocławek76,00 zł8h:15min
StopPrzyjazdOdjazd
Odległość od pierw. przystanku
17:00
Nowy Targ, D.A.17:2817:2823km
Rabka Zdrój D.A. ul. JP II17:5417:5445km
Myślenice Estakada18:3618:3682km
KRAKÓW MDA19:1219:22117km
KATOWICE D.A. ul. Skargi20:3520:40199km
Częstochowa D.A.21:5021:55274km
ŁÓDŹ KALISKA D.A./D.K23:3023:35397km
WŁOCŁAWEK D.A.1:151:15506km
WłocławekZakopane89,99 zł8h:1min
StopPrzyjazdOdjazd
Odległość od pierw. przystanku
23:5523:59
Łódź Fabryczna1:552:00102km
Kraków MDA, ul. Bosacka 185:305:40294km
Myślenice6:256:30320km
Nowy Targ, D.A.7:257:30360km
Zakopane Plac PKP przy ul.Chramcówki8:00380km
WłocławekZakopaneNaN NaN8h:30min
StopPrzyjazdOdjazd
Odległość od pierw. przystanku
13:5713:58
Kutno14:3614:3755km
Łęczyca15:0115:0280km
Zgierz15:3315:34113km
Łódź Widzew15:4516:15126km
Tomaszów Mazowiecki16:4316:44172km
Opoczno Południe17:1117:12214km
Włoszczowa Północ17:4217:43276km
Miechów18:1618:17343km
Kraków Główny18:4518:57385km
Kalwaria Zebrzydowska Lanckorona19:5519:56425km
Sucha Beskidzka Zamek20:2120:22447km
Maków Podhalański20:2820:29453km
Rabka-zdrój21:1021:20482km
Nowy Targ22:0422:05507km
Poronin22:1822:19522km
Zakopane22:28528km
ZakopaneWłocławek76,00 zł8h:15min
StopPrzyjazdOdjazd
Odległość od pierw. przystanku
17:00
Nowy Targ, D.A.17:2817:2823km
Rabka Zdrój D.A. ul. JP II17:5417:5445km
Myślenice Estakada18:3618:3682km
KRAKÓW MDA19:1219:22117km
KATOWICE D.A. ul. Skargi20:3520:40199km
Częstochowa D.A.21:5021:55274km
ŁÓDŹ KALISKA D.A./D.K23:3023:35397km
WŁOCŁAWEK D.A.1:151:15506km
WłocławekZakopaneNaN NaN8h:30min
StopPrzyjazdOdjazd
Odległość od pierw. przystanku
13:5713:58
Kutno14:3614:3755km
Łęczyca15:0115:0280km
Zgierz15:3315:34113km
Łódź Widzew15:4516:15126km
Tomaszów Mazowiecki16:4316:44172km
Opoczno Południe17:1117:12214km
Włoszczowa Północ17:4217:43276km
Miechów18:1618:17343km
Kraków Główny18:4518:57385km
Kalwaria Zebrzydowska Lanckorona19:5519:56425km
Sucha Beskidzka Zamek20:2120:22447km
Maków Podhalański20:2820:29453km
Rabka-zdrój21:1021:20482km
Nowy Targ22:0422:05507km
Poronin22:1822:19522km
Zakopane22:28528km
WłocławekZakopane75,99 zł8h:1min
StopPrzyjazdOdjazd
Odległość od pierw. przystanku
23:5523:59
Łódź Fabryczna1:552:00102km
Kraków MDA, ul. Bosacka 185:305:40294km
Myślenice6:256:30320km
Nowy Targ, D.A.7:257:30360km
Zakopane Plac PKP przy ul.Chramcówki8:00380km
ZakopaneWłocławekNaN NaN8h:41min
StopPrzyjazdOdjazd
Odległość od pierw. przystanku
6:00
Poronin6:096:105km
Nowy Targ6:236:2420km
Rabka-zdrój7:027:1245km
Maków Podhalański7:447:4574km
Sucha Beskidzka Zamek7:517:5280km
Kalwaria Zebrzydowska Lanckorona8:188:23102km
Kraków Główny9:179:34142km
Miechów10:0210:03184km
Włoszczowa Północ10:3710:38251km
Opoczno Południe11:1011:11313km
Tomaszów Mazowiecki11:4211:43355km
Łódź Widzew12:1112:36401km
Zgierz12:4812:50415km
Ozorków13:1313:19437km
Łęczyca13:3113:34447km
Kutno14:0214:03472km
Włocławek14:4114:49527km
WłocławekZakopaneNaN NaN8h:30min
StopPrzyjazdOdjazd
Odległość od pierw. przystanku
13:5713:58
Kutno14:3614:3755km
Łęczyca15:0115:0280km
Zgierz15:3315:34113km
Łódź Widzew15:4516:15126km
Tomaszów Mazowiecki16:4316:44172km
Opoczno Południe17:1117:12214km
Włoszczowa Północ17:4217:43276km
Miechów18:1618:17343km
Kraków Główny18:4518:57385km
Kalwaria Zebrzydowska Lanckorona19:5519:56425km
Sucha Beskidzka Zamek20:2120:22447km
Maków Podhalański20:2820:29453km
Rabka-zdrój21:1021:20482km
Nowy Targ22:0422:05507km
Poronin22:1822:19522km
Zakopane22:28528km
ZakopaneWłocławek49,99 zł8h:0min
StopPrzyjazdOdjazd
Odległość od pierw. przystanku
22:00
Nowy Targ, D.A.22:3022:3520km
Myślenice23:3023:3560km
Kraków MDA, ul. Bosacka 180:200:3086km
Łódź Fabryczna4:004:05278km
Włocławek6:006:05380km
ZakopaneWłocławekNaN NaN8h:41min
StopPrzyjazdOdjazd
Odległość od pierw. przystanku
6:00
Poronin6:096:105km
Nowy Targ6:236:2420km
Rabka-zdrój7:027:1245km
Maków Podhalański7:447:4574km
Sucha Beskidzka Zamek7:517:5280km
Kalwaria Zebrzydowska Lanckorona8:188:23102km
Kraków Główny9:179:34142km
Miechów10:0210:03184km
Włoszczowa Północ10:3710:38251km
Opoczno Południe11:1011:11313km
Tomaszów Mazowiecki11:4211:43355km
Łódź Widzew12:1112:36401km
Zgierz12:4812:50415km
Ozorków13:1313:19437km
Łęczyca13:3113:34447km
Kutno14:0214:03472km
Włocławek14:4114:49527km
ZakopaneWłocławek76,00 zł8h:15min
StopPrzyjazdOdjazd
Odległość od pierw. przystanku
17:00
Nowy Targ, D.A.17:2817:2823km
Rabka Zdrój D.A. ul. JP II17:5417:5445km
Myślenice Estakada18:3618:3682km
KRAKÓW MDA19:1219:22117km
KATOWICE D.A. ul. Skargi20:3520:40199km
Częstochowa D.A.21:5021:55274km
ŁÓDŹ KALISKA D.A./D.K23:3023:35397km
WŁOCŁAWEK D.A.1:151:15506km
ZakopaneWłocławekNaN NaN8h:41min
StopPrzyjazdOdjazd
Odległość od pierw. przystanku
6:00
Poronin6:096:105km
Nowy Targ6:236:2420km
Rabka-zdrój7:027:1245km
Maków Podhalański7:447:4574km
Sucha Beskidzka Zamek7:517:5280km
Kalwaria Zebrzydowska Lanckorona8:188:23102km
Kraków Główny9:179:34142km
Miechów10:0210:03184km
Włoszczowa Północ10:3710:38251km
Opoczno Południe11:1011:11313km
Tomaszów Mazowiecki11:4211:43355km
Łódź Widzew12:1112:36401km
Zgierz12:4812:50415km
Ozorków13:1313:19437km
Łęczyca13:3113:34447km
Kutno14:0214:03472km
Włocławek14:4114:49527km
ZakopaneWłocławek76,00 zł8h:15min
StopPrzyjazdOdjazd
Odległość od pierw. przystanku
17:00
Nowy Targ, D.A.17:2817:2823km
Rabka Zdrój D.A. ul. JP II17:5417:5445km
Myślenice Estakada18:3618:3682km
KRAKÓW MDA19:1219:22117km
KATOWICE D.A. ul. Skargi20:3520:40199km
Częstochowa D.A.21:5021:55274km
ŁÓDŹ KALISKA D.A./D.K23:3023:35397km
WŁOCŁAWEK D.A.1:151:15506km
ZakopaneWłocławek75,99 zł8h:0min
StopPrzyjazdOdjazd
Odległość od pierw. przystanku
22:00
Nowy Targ, D.A.22:3022:3520km
Myślenice23:3023:3560km
Kraków MDA, ul. Bosacka 180:200:3086km
Łódź Fabryczna4:004:05278km
Włocławek6:006:05380km
ZakopaneWłocławek59,99 zł8h:0min
StopPrzyjazdOdjazd
Odległość od pierw. przystanku
22:00
Nowy Targ, D.A.22:3022:3520km
Myślenice23:3023:3560km
Kraków MDA, ul. Bosacka 180:200:3086km
Łódź Fabryczna4:004:05278km
Włocławek6:006:05380km
ZakopaneWłocławek49,99 zł8h:0min
StopPrzyjazdOdjazd
Odległość od pierw. przystanku
22:00
Nowy Targ, D.A.22:3022:3520km
Myślenice23:3023:3560km
Kraków MDA, ul. Bosacka 180:200:3086km
Łódź Fabryczna4:004:05278km
Włocławek6:006:05380km
ZakopaneWłocławekNaN NaN8h:41min
StopPrzyjazdOdjazd
Odległość od pierw. przystanku
6:00
Poronin6:096:105km
Nowy Targ6:236:2420km
Rabka-zdrój7:027:1245km
Maków Podhalański7:447:4574km
Sucha Beskidzka Zamek7:517:5280km
Kalwaria Zebrzydowska Lanckorona8:188:23102km
Kraków Główny9:179:34142km
Miechów10:0210:03184km
Włoszczowa Północ10:3710:38251km
Opoczno Południe11:1011:11313km
Tomaszów Mazowiecki11:4211:43355km
Łódź Widzew12:1112:36401km
Zgierz12:4812:50415km
Ozorków13:1313:19437km
Łęczyca13:3113:34447km
Kutno14:0214:03472km
Włocławek14:4114:49527km
ZakopaneWłocławekNaN NaN8h:41min
StopPrzyjazdOdjazd
Odległość od pierw. przystanku
6:00
Poronin6:096:105km
Nowy Targ6:236:2420km
Rabka-zdrój7:027:1245km
Maków Podhalański7:447:4574km
Sucha Beskidzka Zamek7:517:5280km
Kalwaria Zebrzydowska Lanckorona8:188:23102km
Kraków Główny9:179:34142km
Miechów10:0210:03184km
Włoszczowa Północ10:3710:38251km
Opoczno Południe11:1011:11313km
Tomaszów Mazowiecki11:4211:43355km
Łódź Widzew12:1112:36401km
Zgierz12:4812:50415km
Ozorków13:1313:19437km
Łęczyca13:3113:34447km
Kutno14:0214:03472km
Włocławek14:4114:49527km
ZakopaneWłocławekNaN NaN8h:41min
StopPrzyjazdOdjazd
Odległość od pierw. przystanku
6:00
Poronin6:096:105km
Nowy Targ6:236:2420km
Rabka-zdrój7:027:1245km
Maków Podhalański7:447:4574km
Sucha Beskidzka Zamek7:517:5280km
Kalwaria Zebrzydowska Lanckorona8:188:23102km
Kraków Główny9:179:34142km
Miechów10:0210:03184km
Włoszczowa Północ10:3710:38251km
Opoczno Południe11:1011:11313km
Tomaszów Mazowiecki11:4211:43355km
Łódź Widzew12:1112:36401km
Zgierz12:4812:50415km
Ozorków13:1313:19437km
Łęczyca13:3113:34447km
Kutno14:0214:03472km
Włocławek14:4114:49527km