0 Comments

Tychy są jednym z wielu miast Aglomeracji Śląskiej. W tym regionie możliwości przemieszczania się jest naprawdę wiele, za to chcąc opuścić tereny górnicze na rzecz górskich szlaków, trzeba dysponować przynajmniej trzema godzinami wolnego czasu, gdyż tyle trwa przejazd na Podhale.

Bus Tychy – Zakopane

Naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców Aglomeracji Śląskiej, którzy lubią spędzać czas pod Tatrami, wychodzi BUZZ Bus. Przejazd z Tychów do Zakopanego zajmuje nieco ponad 3 godziny i 30 minut, a trasa przebiega przez najważniejsze miejscowości zlokalizowane na tym odcinku. Autokar zatrzymuje się między innymi w Bielsko-Białej, Andrychowie, Wadowicach, Makowie Podhalańskim i Nowym Targu, a bilet można nabyć już za 30 zł.

Podróż z przesiadką na katowickim Dworcu Autobusowym oferuje natomiast FlixBus. Konieczność zmiany środka transportu wydłuża czas dotarcia na Podhale do blisko 6 godzin i wpływa na opłatę za kurs, która wzrosnąć może do niespełna 51 zł.

Jak dojechać samochodem z Tychów do Zakopanego?

Kierowcy, chcąc dostać się z Tychów do Zakopanego, rozważyć mogą kilka możliwości. Przejazd autostradą A4 od Myślenic obejmuje odcinki płatne, a dalej droga wkracza na „Zakopiankę”. Na trasie występują utrudnienia z powodu prac remontowych, co podróż z 2 godzin i kilkunastu minut może wyraźnie wydłużyć, szczególnie jeśli miałaby się odbyć w okresie wakacyjnym lub sezonie zimowym. 

Krótszy wariant przebiega przez Oświęcim, Wadowice i Suchą Beskidzką, by przed Rabką-Zdrój włączyć się do ciągu aut poruszających się główną arterią wiodącą pod Tatry.

W przypadku chęci dołożenia około 20 kilometrów więcej można natomiast przemierzyć głównie województwo śląskie. Należy kierować się ku granicy, za Korbielowem wjechać na terytorium Słowacji i mijając okoliczne miejscowości, wrócić do Polski na wysokości Jabłonki, by zjawić się w Zakopanem od południowej strony.

Opcji jest zatem kilka, a kolejną możliwość stwarza BlaBlaCar, proponując wspólne przejazdy. Bez problemów wyszukuje się kierowcę podróżującego konkretną trasą, do którego można się przyłączyć, uiszczając za podwiezienie stosowną opłatę.

Jak dojechać pociągiem z Tychów do Zakopanego?

Chęć pokonania trasy z Tychów do Zakopanego pociągiem może przysporzyć fanom tego środka lokomocji niemałych trudności. W związku z pracami remontowymi wyłączony został ruch kolejowy między Chabówką a Nowym Targiem, co wpłynęło na komunikację torową w tym rejonie.

Jedną przesiadkę obejmuje trwający 4 godziny 45 minut przejazd InterCity i autobusem zastępczym, na który należy przesiąść się w Chabówce, a bilety kupione w przedsprzedaży kosztują od 31,50 zł. 

W innych przypadkach należałoby połączyć podróż Kolejami Śląskimi, Przewozami Regionalnymi i REGIObusem. Poprawa sytuacji ma jednak nastąpić wraz z nadejściem sezonu zimowego i nowego rozkładu jazdy, który zagwarantuje w tej relacji przewozy bezpośrednie w czasie nieco powyżej 4 godzin.

Rozkład jazdy pociągów Tychy – Zakopane, Zakopane – Tychy

Przystanek początkowyPrzystanek końcowyCzas odjazduCzas przyjazduCena za biletCzas podróżyPrzewoźnikTyp transportu
TychyZakopane2:578:405h 43minPKP Intercity S.A.Pociąg
TychyZakopane8:5113:324h 40minPKP Intercity S.A.Pociąg
TychyZakopane7:1411:454h 31minKoleje Śląskie Sp. z o.o.Pociąg
ZakopaneTychy15:0419:534h 49minPKP Intercity S.A.Pociąg
ZakopaneTychy20:551:484h 53minPKP Intercity S.A.Pociąg
ZakopaneTychy16:2720:564h 29minKoleje Śląskie Sp. z o.o.Pociąg

Przystanki – pociągi na trasie Tychy – Zakopane, Zakopane – Tychy

TychyZakopane4h:31min
PrzystanekPrzyjazdOdjazd
Odległość od pierw. przystanku
7:137:14
Pszczyna7:257:2619km
Czechowice-Dziedzice7:337:3427km
Bielsko-Biała Główna7:457:5039km
Żywiec8:128:1960km
Jeleśnia8:438:4371km
Hucisko9:039:0379km
Lachowice Centrum9:189:1886km
Sucha Beskidzka9:389:4395km
Maków Podhalański9:509:50102km
Osielec9:589:58111km
Jordanów10:0610:06119km
Chabówka10:1810:26129km
Rabka-Zdrój10:3010:37131km
Chabówka10:4010:41133km
Pyzówka10:5910:59148km
Nowy Targ11:1411:19156km
Biały Dunajec11:2811:33167km
Poronin11:3611:37171km
Zakopane11:45177km
TychyZakopaneNaN NaN5h:43min
PrzystanekPrzyjazdOdjazd
Odległość od pierw. przystanku
2:552:57
Pszczyna3:113:1319km
Czechowice-Dziedzice3:213:2327km
Bielsko-Biała Główna3:343:5239km
Kęty4:174:1855km
Andrychów4:384:5067km
Wadowice5:115:1280km
Kalwaria Zebrzydowska Lanckorona5:365:5597km
Sucha Beskidzka Zamek6:226:23120km
Maków Podhalański6:306:32126km
Chabówka7:097:23153km
Nowy Targ7:578:15175km
Poronin8:288:30190km
Zakopane8:40196km
ZakopaneTychyNaN NaN4h:49min
PrzystanekPrzyjazdOdjazd
Odległość od pierw. przystanku
15:04
Poronin15:1315:145km
Nowy Targ15:2715:2920km
Chabówka16:0816:2243km
Maków Podhalański16:5416:5570km
Sucha Beskidzka17:0317:0478km
Jeleśnia17:5717:59102km
Żywiec18:2518:43113km
Bielsko-Biała Główna19:0519:16133km
Czechowice-Dziedzice19:2719:30145km
Pszczyna19:3819:41153km
Tychy19:5319:55172km
ZakopaneTychyNaN NaN4h:29min
PrzystanekPrzyjazdOdjazd
Odległość od pierw. przystanku
16:27
Poronin16:3516:356km
Biały Dunajec16:3916:409km
Nowy Targ16:5016:5021km
Pyzówka17:0517:0528km
Chabówka17:3117:3243km
Rabka-Zdrój17:3617:4645km
Chabówka17:5017:5047km
Jordanów18:0118:0258km
Osielec18:0918:1065km
Maków Podhalański18:1818:1874km
Sucha Beskidzka18:2518:2782km
Lachowice Centrum18:5318:5391km
Hucisko19:0719:0898km
Jeleśnia19:2719:27106km
Żywiec19:5220:01117km
Bielsko-Biała Główna20:2320:24138km
Czechowice-Dziedzice20:3420:35149km
Pszczyna20:4320:44158km
Tychy20:5620:57177km
ZakopaneTychyNaN NaN4h:49min
PrzystanekPrzyjazdOdjazd
Odległość od pierw. przystanku
15:04
Poronin15:1315:145km
Nowy Targ15:2715:2920km
Chabówka16:0816:2243km
Maków Podhalański16:5416:5570km
Sucha Beskidzka17:0317:0478km
Jeleśnia17:5717:59102km
Żywiec18:2518:43113km
Bielsko-Biała Główna19:0519:16133km
Czechowice-Dziedzice19:2719:30145km
Pszczyna19:3819:41153km
Tychy19:5319:55172km
TychyZakopaneNaN NaN4h:40min
PrzystanekPrzyjazdOdjazd
Odległość od pierw. przystanku
8:498:51
Pszczyna9:039:0519km
Czechowice-Dziedzice9:139:1527km
Bielsko-Biała Główna9:269:2839km
Żywiec9:5510:1060km
Jeleśnia10:3510:3771km
Sucha Beskidzka11:3111:3395km
Maków Podhalański11:4111:43102km
Chabówka12:1212:26130km
Nowy Targ13:0613:08152km
Poronin13:2113:23167km
Zakopane13:32173km
TychyZakopaneNaN NaN5h:43min
PrzystanekPrzyjazdOdjazd
Odległość od pierw. przystanku
2:552:57
Pszczyna3:113:1319km
Czechowice-Dziedzice3:213:2327km
Bielsko-Biała Główna3:343:5239km
Kęty4:174:1855km
Andrychów4:384:5067km
Wadowice5:115:1280km
Kalwaria Zebrzydowska Lanckorona5:365:5597km
Sucha Beskidzka Zamek6:226:23120km
Maków Podhalański6:306:32126km
Chabówka7:097:23153km
Nowy Targ7:578:15175km
Poronin8:288:30190km
Zakopane8:40196km
TychyZakopaneNaN NaN5h:43min
PrzystanekPrzyjazdOdjazd
Odległość od pierw. przystanku
2:552:57
Pszczyna3:113:1319km
Czechowice-Dziedzice3:213:2327km
Bielsko-Biała Główna3:343:5239km
Kęty4:174:1855km
Andrychów4:384:5067km
Wadowice5:115:1280km
Kalwaria Zebrzydowska Lanckorona5:365:5597km
Sucha Beskidzka Zamek6:226:23120km
Maków Podhalański6:306:32126km
Chabówka7:097:23153km
Nowy Targ7:578:15175km
Poronin8:288:30190km
Zakopane8:40196km
TychyZakopaneNaN NaN4h:31min
PrzystanekPrzyjazdOdjazd
Odległość od pierw. przystanku
7:137:14
Pszczyna7:257:2619km
Czechowice-Dziedzice7:337:3427km
Bielsko-Biała Główna7:457:5039km
Żywiec8:128:1960km
Jeleśnia8:438:4371km
Hucisko9:039:0379km
Lachowice Centrum9:189:1886km
Sucha Beskidzka9:389:4395km
Maków Podhalański9:509:50102km
Osielec9:589:58111km
Jordanów10:0610:06119km
Chabówka10:1810:26129km
Rabka-Zdrój10:3010:37131km
Chabówka10:4010:41133km
Pyzówka10:5910:59148km
Nowy Targ11:1411:19156km
Biały Dunajec11:2811:33167km
Poronin11:3611:37171km
Zakopane11:45177km
TychyZakopaneNaN NaN4h:40min
PrzystanekPrzyjazdOdjazd
Odległość od pierw. przystanku
8:498:51
Pszczyna9:039:0519km
Czechowice-Dziedzice9:139:1527km
Bielsko-Biała Główna9:269:2839km
Żywiec9:5510:1060km
Jeleśnia10:3510:3771km
Sucha Beskidzka11:3111:3395km
Maków Podhalański11:4111:43102km
Chabówka12:1212:26130km
Nowy Targ13:0613:08152km
Poronin13:2113:23167km
Zakopane13:32173km
TychyZakopaneNaN NaN4h:40min
PrzystanekPrzyjazdOdjazd
Odległość od pierw. przystanku
8:498:51
Pszczyna9:039:0519km
Czechowice-Dziedzice9:139:1527km
Bielsko-Biała Główna9:269:2839km
Żywiec9:5510:1060km
Jeleśnia10:3510:3771km
Sucha Beskidzka11:3111:3395km
Maków Podhalański11:4111:43102km
Chabówka12:1212:26130km
Nowy Targ13:0613:08152km
Poronin13:2113:23167km
Zakopane13:32173km
ZakopaneTychyNaN NaN4h:53min
PrzystanekPrzyjazdOdjazd
Odległość od pierw. przystanku
20:55
Poronin21:0421:065km
Nowy Targ21:1921:2120km
Chabówka22:0122:1543km
Maków Podhalański22:4322:4570km
Sucha Beskidzka Zamek22:5022:5176km
Kalwaria Zebrzydowska Lanckorona23:1723:1998km
Wadowice23:4223:43116km
Andrychów0:040:05129km
Kęty0:250:26140km
Bielsko-Biała Główna0:511:09157km
Czechowice-Dziedzice1:211:23168km
Pszczyna1:311:33177km
Tychy1:481:50196km
TychyZakopaneNaN NaN4h:31min
PrzystanekPrzyjazdOdjazd
Odległość od pierw. przystanku
7:137:14
Pszczyna7:257:2619km
Czechowice-Dziedzice7:337:3427km
Bielsko-Biała Główna7:457:5039km
Żywiec8:128:1960km
Jeleśnia8:438:4371km
Hucisko9:039:0379km
Lachowice Centrum9:189:1886km
Sucha Beskidzka9:389:4395km
Maków Podhalański9:509:50102km
Osielec9:589:58111km
Jordanów10:0610:06119km
Chabówka10:1810:26129km
Rabka-Zdrój10:3010:37131km
Chabówka10:4010:41133km
Pyzówka10:5910:59148km
Nowy Targ11:1411:19156km
Biały Dunajec11:2811:33167km
Poronin11:3611:37171km
Zakopane11:45177km
ZakopaneTychyNaN NaN4h:29min
PrzystanekPrzyjazdOdjazd
Odległość od pierw. przystanku
16:27
Poronin16:3516:356km
Biały Dunajec16:3916:409km
Nowy Targ16:5016:5021km
Pyzówka17:0517:0528km
Chabówka17:3117:3243km
Rabka-Zdrój17:3617:4645km
Chabówka17:5017:5047km
Jordanów18:0118:0258km
Osielec18:0918:1065km
Maków Podhalański18:1818:1874km
Sucha Beskidzka18:2518:2782km
Lachowice Centrum18:5318:5391km
Hucisko19:0719:0898km
Jeleśnia19:2719:27106km
Żywiec19:5220:01117km
Bielsko-Biała Główna20:2320:24138km
Czechowice-Dziedzice20:3420:35149km
Pszczyna20:4320:44158km
Tychy20:5620:57177km
ZakopaneTychyNaN NaN4h:49min
PrzystanekPrzyjazdOdjazd
Odległość od pierw. przystanku
15:04
Poronin15:1315:145km
Nowy Targ15:2715:2920km
Chabówka16:0816:2243km
Maków Podhalański16:5416:5570km
Sucha Beskidzka17:0317:0478km
Jeleśnia17:5717:59102km
Żywiec18:2518:43113km
Bielsko-Biała Główna19:0519:16133km
Czechowice-Dziedzice19:2719:30145km
Pszczyna19:3819:41153km
Tychy19:5319:55172km
ZakopaneTychyNaN NaN4h:49min
PrzystanekPrzyjazdOdjazd
Odległość od pierw. przystanku
15:04
Poronin15:1315:145km
Nowy Targ15:2715:2920km
Chabówka16:0816:2243km
Maków Podhalański16:5416:5570km
Sucha Beskidzka17:0317:0478km
Jeleśnia17:5717:59102km
Żywiec18:2518:43113km
Bielsko-Biała Główna19:0519:16133km
Czechowice-Dziedzice19:2719:30145km
Pszczyna19:3819:41153km
Tychy19:5319:55172km
ZakopaneTychyNaN NaN4h:53min
PrzystanekPrzyjazdOdjazd
Odległość od pierw. przystanku
20:55
Poronin21:0421:065km
Nowy Targ21:1921:2120km
Chabówka22:0122:1543km
Maków Podhalański22:4322:4570km
Sucha Beskidzka Zamek22:5022:5176km
Kalwaria Zebrzydowska Lanckorona23:1723:1998km
Wadowice23:4223:43116km
Andrychów0:040:05129km
Kęty0:250:26140km
Bielsko-Biała Główna0:511:09157km
Czechowice-Dziedzice1:211:23168km
Pszczyna1:311:33177km
Tychy1:481:50196km
ZakopaneTychyNaN NaN4h:53min
PrzystanekPrzyjazdOdjazd
Odległość od pierw. przystanku
20:55
Poronin21:0421:065km
Nowy Targ21:1921:2120km
Chabówka22:0122:1543km
Maków Podhalański22:4322:4570km
Sucha Beskidzka Zamek22:5022:5176km
Kalwaria Zebrzydowska Lanckorona23:1723:1998km
Wadowice23:4223:43116km
Andrychów0:040:05129km
Kęty0:250:26140km
Bielsko-Biała Główna0:511:09157km
Czechowice-Dziedzice1:211:23168km
Pszczyna1:311:33177km
Tychy1:481:50196km
ZakopaneTychyNaN NaN4h:49min
PrzystanekPrzyjazdOdjazd
Odległość od pierw. przystanku
15:04
Poronin15:1315:145km
Nowy Targ15:2715:2920km
Chabówka16:0816:2243km
Maków Podhalański16:5416:5570km
Sucha Beskidzka17:0317:0478km
Jeleśnia17:5717:59102km
Żywiec18:2518:43113km
Bielsko-Biała Główna19:0519:16133km
Czechowice-Dziedzice19:2719:30145km
Pszczyna19:3819:41153km
Tychy19:5319:55172km
ZakopaneTychyNaN NaN4h:53min
PrzystanekPrzyjazdOdjazd
Odległość od pierw. przystanku
20:55
Poronin21:0421:065km
Nowy Targ21:1921:2120km
Chabówka22:0122:1543km
Maków Podhalański22:4322:4570km
Sucha Beskidzka Zamek22:5022:5176km
Kalwaria Zebrzydowska Lanckorona23:1723:1998km
Wadowice23:4223:43116km
Andrychów0:040:05129km
Kęty0:250:26140km
Bielsko-Biała Główna0:511:09157km
Czechowice-Dziedzice1:211:23168km
Pszczyna1:311:33177km
Tychy1:481:50196km
TychyZakopaneNaN NaN5h:43min
PrzystanekPrzyjazdOdjazd
Odległość od pierw. przystanku
2:552:57
Pszczyna3:113:1319km
Czechowice-Dziedzice3:213:2327km
Bielsko-Biała Główna3:343:5239km
Kęty4:174:1855km
Andrychów4:384:5067km
Wadowice5:115:1280km
Kalwaria Zebrzydowska Lanckorona5:365:5597km
Sucha Beskidzka Zamek6:226:23120km
Maków Podhalański6:306:32126km
Chabówka7:097:23153km
Nowy Targ7:578:15175km
Poronin8:288:30190km
Zakopane8:40196km
ZakopaneTychyNaN NaN4h:29min
PrzystanekPrzyjazdOdjazd
Odległość od pierw. przystanku
16:27
Poronin16:3516:356km
Biały Dunajec16:3916:409km
Nowy Targ16:5016:5021km
Pyzówka17:0517:0528km
Chabówka17:3117:3243km
Rabka-Zdrój17:3617:4645km
Chabówka17:5017:5047km
Jordanów18:0118:0258km
Osielec18:0918:1065km
Maków Podhalański18:1818:1874km
Sucha Beskidzka18:2518:2782km
Lachowice Centrum18:5318:5391km
Hucisko19:0719:0898km
Jeleśnia19:2719:27106km
Żywiec19:5220:01117km
Bielsko-Biała Główna20:2320:24138km
Czechowice-Dziedzice20:3420:35149km
Pszczyna20:4320:44158km
Tychy20:5620:57177km
TychyZakopaneNaN NaN5h:43min
PrzystanekPrzyjazdOdjazd
Odległość od pierw. przystanku
2:552:57
Pszczyna3:113:1319km
Czechowice-Dziedzice3:213:2327km
Bielsko-Biała Główna3:343:5239km
Kęty4:174:1855km
Andrychów4:384:5067km
Wadowice5:115:1280km
Kalwaria Zebrzydowska Lanckorona5:365:5597km
Sucha Beskidzka Zamek6:226:23120km
Maków Podhalański6:306:32126km
Chabówka7:097:23153km
Nowy Targ7:578:15175km
Poronin8:288:30190km
Zakopane8:40196km
TychyZakopaneNaN NaN4h:40min
PrzystanekPrzyjazdOdjazd
Odległość od pierw. przystanku
8:498:51
Pszczyna9:039:0519km
Czechowice-Dziedzice9:139:1527km
Bielsko-Biała Główna9:269:2839km
Żywiec9:5510:1060km
Jeleśnia10:3510:3771km
Sucha Beskidzka11:3111:3395km
Maków Podhalański11:4111:43102km
Chabówka12:1212:26130km
Nowy Targ13:0613:08152km
Poronin13:2113:23167km
Zakopane13:32173km
ZakopaneTychyNaN NaN4h:29min
PrzystanekPrzyjazdOdjazd
Odległość od pierw. przystanku
16:27
Poronin16:3516:356km
Biały Dunajec16:3916:409km
Nowy Targ16:5016:5021km
Pyzówka17:0517:0528km
Chabówka17:3117:3243km
Rabka-Zdrój17:3617:4645km
Chabówka17:5017:5047km
Jordanów18:0118:0258km
Osielec18:0918:1065km
Maków Podhalański18:1818:1874km
Sucha Beskidzka18:2518:2782km
Lachowice Centrum18:5318:5391km
Hucisko19:0719:0898km
Jeleśnia19:2719:27106km
Żywiec19:5220:01117km
Bielsko-Biała Główna20:2320:24138km
Czechowice-Dziedzice20:3420:35149km
Pszczyna20:4320:44158km
Tychy20:5620:57177km
TychyZakopaneNaN NaN4h:31min
PrzystanekPrzyjazdOdjazd
Odległość od pierw. przystanku
7:137:14
Pszczyna7:257:2619km
Czechowice-Dziedzice7:337:3427km
Bielsko-Biała Główna7:457:5039km
Żywiec8:128:1960km
Jeleśnia8:438:4371km
Hucisko9:039:0379km
Lachowice Centrum9:189:1886km
Sucha Beskidzka9:389:4395km
Maków Podhalański9:509:50102km
Osielec9:589:58111km
Jordanów10:0610:06119km
Chabówka10:1810:26129km
Rabka-Zdrój10:3010:37131km
Chabówka10:4010:41133km
Pyzówka10:5910:59148km
Nowy Targ11:1411:19156km
Biały Dunajec11:2811:33167km
Poronin11:3611:37171km
Zakopane11:45177km
TychyZakopaneNaN NaN5h:43min
PrzystanekPrzyjazdOdjazd
Odległość od pierw. przystanku
2:552:57
Pszczyna3:113:1319km
Czechowice-Dziedzice3:213:2327km
Bielsko-Biała Główna3:343:5239km
Kęty4:174:1855km
Andrychów4:384:5067km
Wadowice5:115:1280km
Kalwaria Zebrzydowska Lanckorona5:365:5597km
Sucha Beskidzka Zamek6:226:23120km
Maków Podhalański6:306:32126km
Chabówka7:097:23153km
Nowy Targ7:578:15175km
Poronin8:288:30190km
Zakopane8:40196km
ZakopaneTychyNaN NaN4h:49min
PrzystanekPrzyjazdOdjazd
Odległość od pierw. przystanku
15:04
Poronin15:1315:145km
Nowy Targ15:2715:2920km
Chabówka16:0816:2243km
Maków Podhalański16:5416:5570km
Sucha Beskidzka17:0317:0478km
Jeleśnia17:5717:59102km
Żywiec18:2518:43113km
Bielsko-Biała Główna19:0519:16133km
Czechowice-Dziedzice19:2719:30145km
Pszczyna19:3819:41153km
Tychy19:5319:55172km