0 Comments

Tarnów jest miastem liczącym ponad 100 tysięcy mieszkańców. Zlokalizowany jest nieopodal granicy województw małopolskiego i podkarpackiego, w rejonie Płaskowyżu Tarnowskiego. Położony jest na wysokości 220 m. n.p.m., co oznacza, że przed chcącymi z bliska podziwiać tatrzańskie krajobrazy turystami jest do pokonania 600 metrów przewyższenia i ponad 150 kilometrów trasy.

Bus Tarnów – Zakopane

Połączenia autobusowe na trasie z Tarnowa do Zakopanego realizowane są przez BP Tour oraz Lubelskie Linie Autobusowe. Pierwszy z przewoźników oferuje przejazd trwający 3 i pół godziny i wiodący przez Nowy Sącz, Krościenko nad Dunajcem oraz Nowy Targ w cenie 39 zł za bilet normalny i 33 zł dla osób objętych ulgą.

Podróż z Lubelskimi Liniami Autobusowymi trwa kilkadziesiąt minut dłużej, co wynika z większej liczby przystanków pośrednich. Bilety można jednak nabyć w promocyjnej cenie już od 18 zł, czyli w połowie regularnej ceny za usługę.

Jak dojechać pociągiem z Tarnowa do Zakopanego?

Podróżni preferujący komunikację zbiorową mogą odcinek Tarnów – Zakopane przemierzyć, korzystając z transportu publicznego. Pociąg InterCity rozpoczynający bieg w Przemyślu Głównym, a kończący w Kołobrzegu, zatrzymuje się między innymi w Tarnowie i Krakowie Płaszowie, pokonując ten fragment w nieco ponad 3 godziny. Tam należałoby się przesiąść na REGIObus i przejechać jeszcze dwukrotnie większy dystans autobusem.

Można jednak zdecydować się na kurs wyższej klasy maszyną i wybrać Express InterCity Premium, który do Krakowa jedzie w mniej niż 2 godziny. Dalsza podróż przedstawia się tak samo jak w przypadku pierwszej opcji, która co prawda nie pozwala zaoszczędzić czasu, ale będzie mniej kosztochłonna.

Jak dojechać samochodem z Tarnowa do Zakopanego?

Najkrótsza trasa z Tarnowa do Zakopanego wiedzie początkowo Drogą Krajową nr 94, by po chwili wkroczyć na Drogę Wojewódzką nr 975 prowadzącą w pobliże Jeziora Rożnowskiego. Zbiornik omijany jest od wschodu, zaś podróż kontynuowana jest do Nowego Sącza. To ostatnie duże miasto na tym szlaku. Następnie jadąc Drogą Wojewódzką nr 969, mija się szereg mniejszych miejscowości i w Szaflarach dołącza się do ciągu aut poruszających się „Zakopianką”.

Czas przejazdu szacuje się na ponad 2 i pół godziny, z kolei szybszą alternatywę stanowi przejazd Autostradą A4. Arteria zahacza o południowe obrzeża stolicy Małopolski, a turyści przed Skawiną wjeżdżają na „Zakopiankę”, którą poruszają się bezpośrednio do Zakopanego.

Fani czterech kółek, którzy jednak własnym autem nie dysponują, mają możliwość skorzystać z ofert widocznych w serwisie BlaBlaCar. Łatwo wyszukać można osoby zmierzające w tym samym kierunku i dzięki temu samochodem komfortowo – za niewielką opłatą – dotrzeć do celu.

Rozkład jazdy autobusów i pociągów Tarnów – Zakopane, Zakopane – Tarnów

Przystanek początkowyPrzystanek końcowyCzas odjazduCzas przyjazduCena za biletCzas podróżyPrzewoźnikTyp transportu
TARNÓW, D.A.Zakopane Plac PKP Ul.Chramcówki10:0013:3039.00PLN3h 30minBP TourBus
Tarnów, D.A. ul. DworcowaZakopane, Parking E.Leclerc10:1014:2029.99PLN4h 10minFlixBusBus
Tarnów, D.A. ul. DworcowaZakopane, Parking E.Leclerc10:1014:2035.99PLN4h 10minFlixBusBus
TARNÓW, D.A.Zakopane Plac PKP przy ul.Chramcówki13:5518:0528.00PLN4h 10minSuperPKSBus
TARNÓW, D.A.Zakopane Plac PKP przy ul.Chramcówki13:5518:0525.00PLN4h 10minSuperPKSBus
Tarnów, D.A. ul. DworcowaZakopane, Parking E.Leclerc10:1014:2039.99PLN4h 10minFlixBusBus
Zakopane, Parking E.LeclercTarnów, D.A. ul. Dworcowa15:1019:2029.99PLN4h 10minFlixBusBus
Zakopane, Parking E.LeclercTarnów, D.A. ul. Dworcowa15:1019:2035.99PLN4h 10minFlixBusBus
Zakopane Plac PKP Ul.ChramcówkiTARNÓW, D.A.14:1017:4639.00PLN3h 36minBP TourBus
Zakopane Plac PKP przy ul.ChramcówkiTARNÓW, D.A.8:4512:4318.00PLN3h 58minSuperPKSBus
Zakopane Plac PKP przy ul.ChramcówkiTARNÓW, D.A.8:4512:4328.00PLN3h 58minSuperPKSBus
Zakopane Plac PKP przy ul.ChramcówkiTARNÓW, D.A.8:4512:4325.00PLN3h 58minSuperPKSBus

Przystanki autobusowe, pociągi na trasie Tarnów – Zakopane, Zakopane – Tarnów

TarnówZakopane25,00 zł4h:10min
PrzystanekPrzyjazdOdjazd
Odległość od pierw. przystanku
13:1913:55
Wojnicz Rynek14:0814:0811km
ROZTOKA14:2014:2023km
Jurków14:3314:3332km
CZCHÓW “miasto”14:3714:3735km
Nowy Sącz, M.D.A.15:1515:3069km
STARY SĄCZ – Rynek15:4315:4378km
ŁĄCKO D.A.16:0816:0896km
TYLMANOWA Rzeka16:1916:19104km
KROŚCIENKO NAD DUNAJCEM, Rynek16:3516:35115km
Szczawnica Przystanek Dworcowy16:4216:44120km
KROŚCIENKO NAD DUNAJCEM, Rynek16:5116:51125km
Maniowy17:1217:12140km
Nowy Targ, D.A.17:3717:40160km
Poronin PKP17:5717:57176km
Zakopane Plac PKP przy ul.Chramcówki18:05183km
TarnówZakopane28,00 zł4h:10min
PrzystanekPrzyjazdOdjazd
Odległość od pierw. przystanku
13:1913:55
Wojnicz Rynek14:0814:0811km
ROZTOKA14:2014:2023km
Jurków14:3314:3332km
CZCHÓW “miasto”14:3714:3735km
Nowy Sącz, M.D.A.15:1515:3069km
STARY SĄCZ – Rynek15:4315:4378km
ŁĄCKO D.A.16:0816:0896km
TYLMANOWA Rzeka16:1916:19104km
KROŚCIENKO NAD DUNAJCEM, Rynek16:3516:35115km
Szczawnica Przystanek Dworcowy16:4216:44120km
KROŚCIENKO NAD DUNAJCEM, Rynek16:5116:51125km
Maniowy17:1217:12140km
Nowy Targ, D.A.17:3717:40160km
Poronin PKP17:5717:57176km
Zakopane Plac PKP przy ul.Chramcówki18:05183km
TarnówZakopane35,99 zł4h:10min
PrzystanekPrzyjazdOdjazd
Odległość od pierw. przystanku
10:0510:10
Kraków MDA, ul. Bosacka 1811:3011:4073km
Nowy Targ, D.A.13:1513:20139km
Białka Tatrzańska Szkoła13:3513:40151km
Bukowina Tatrzańska13:5513:55157km
Zakopane, Parking E.Leclerc14:20168km
TarnówZakopane39,00 zł3h:30min
PrzystanekPrzyjazdOdjazd
Odległość od pierw. przystanku
9:3010:00
Nowy Sącz, ul. Bulwar Narwiku11:2011:2065km
KROŚCIENKO NAD DUNAJCEM, Rynek12:2012:20111km
Nowy Targ Al.Tysiąclecia III12:5612:56141km
Zakopane Plac PKP Ul.Chramcówki13:30164km
TarnówZakopane25,00 zł4h:10min
PrzystanekPrzyjazdOdjazd
Odległość od pierw. przystanku
13:1913:55
Wojnicz Rynek14:0814:0811km
ROZTOKA14:2014:2023km
Jurków14:3314:3332km
CZCHÓW “miasto”14:3714:3735km
Nowy Sącz, M.D.A.15:1515:3069km
STARY SĄCZ – Rynek15:4315:4378km
ŁĄCKO D.A.16:0816:0896km
TYLMANOWA Rzeka16:1916:19104km
KROŚCIENKO NAD DUNAJCEM, Rynek16:3516:35115km
Szczawnica Przystanek Dworcowy16:4216:44120km
KROŚCIENKO NAD DUNAJCEM, Rynek16:5116:51125km
Maniowy17:1217:12140km
Nowy Targ, D.A.17:3717:40160km
Poronin PKP17:5717:57176km
Zakopane Plac PKP przy ul.Chramcówki18:05183km
TarnówZakopane25,00 zł4h:10min
PrzystanekPrzyjazdOdjazd
Odległość od pierw. przystanku
13:1913:55
Wojnicz Rynek14:0814:0811km
ROZTOKA14:2014:2023km
Jurków14:3314:3332km
CZCHÓW “miasto”14:3714:3735km
Nowy Sącz, M.D.A.15:1515:3069km
STARY SĄCZ – Rynek15:4315:4378km
ŁĄCKO D.A.16:0816:0896km
TYLMANOWA Rzeka16:1916:19104km
KROŚCIENKO NAD DUNAJCEM, Rynek16:3516:35115km
Szczawnica Przystanek Dworcowy16:4216:44120km
KROŚCIENKO NAD DUNAJCEM, Rynek16:5116:51125km
Maniowy17:1217:12140km
Nowy Targ, D.A.17:3717:40160km
Poronin PKP17:5717:57176km
Zakopane Plac PKP przy ul.Chramcówki18:05183km
TarnówZakopane39,00 zł3h:30min
PrzystanekPrzyjazdOdjazd
Odległość od pierw. przystanku
9:3010:00
Nowy Sącz, ul. Bulwar Narwiku11:2011:2065km
KROŚCIENKO NAD DUNAJCEM, Rynek12:2012:20111km
Nowy Targ Al.Tysiąclecia III12:5612:56141km
Zakopane Plac PKP Ul.Chramcówki13:30164km
TarnówZakopane39,00 zł3h:30min
PrzystanekPrzyjazdOdjazd
Odległość od pierw. przystanku
9:3010:00
Nowy Sącz, ul. Bulwar Narwiku11:2011:2065km
KROŚCIENKO NAD DUNAJCEM, Rynek12:2012:20111km
Nowy Targ Al.Tysiąclecia III12:5612:56141km
Zakopane Plac PKP Ul.Chramcówki13:30164km
TarnówZakopane29,99 zł4h:10min
PrzystanekPrzyjazdOdjazd
Odległość od pierw. przystanku
10:0510:10
Kraków MDA, ul. Bosacka 1811:3011:4073km
Nowy Targ, D.A.13:1513:20139km
Białka Tatrzańska Szkoła13:3513:40151km
Bukowina Tatrzańska13:5513:55157km
Zakopane, Parking E.Leclerc14:20168km
TarnówZakopane39,00 zł3h:30min
PrzystanekPrzyjazdOdjazd
Odległość od pierw. przystanku
9:3010:00
Nowy Sącz, ul. Bulwar Narwiku11:2011:2065km
KROŚCIENKO NAD DUNAJCEM, Rynek12:2012:20111km
Nowy Targ Al.Tysiąclecia III12:5612:56141km
Zakopane Plac PKP Ul.Chramcówki13:30164km
TarnówZakopane39,00 zł3h:30min
PrzystanekPrzyjazdOdjazd
Odległość od pierw. przystanku
9:3010:00
Nowy Sącz, ul. Bulwar Narwiku11:2011:2065km
KROŚCIENKO NAD DUNAJCEM, Rynek12:2012:20111km
Nowy Targ Al.Tysiąclecia III12:5612:56141km
Zakopane Plac PKP Ul.Chramcówki13:30164km
TarnówZakopane39,00 zł3h:30min
PrzystanekPrzyjazdOdjazd
Odległość od pierw. przystanku
9:3010:00
Nowy Sącz, ul. Bulwar Narwiku11:2011:2065km
KROŚCIENKO NAD DUNAJCEM, Rynek12:2012:20111km
Nowy Targ Al.Tysiąclecia III12:5612:56141km
Zakopane Plac PKP Ul.Chramcówki13:30164km
TarnówZakopane35,99 zł4h:10min
PrzystanekPrzyjazdOdjazd
Odległość od pierw. przystanku
10:0510:10
Kraków MDA, ul. Bosacka 1811:3011:4073km
Nowy Targ, D.A.13:1513:20139km
Białka Tatrzańska Szkoła13:3513:40151km
Bukowina Tatrzańska13:5513:55157km
Zakopane, Parking E.Leclerc14:20168km
TarnówZakopane39,99 zł4h:10min
PrzystanekPrzyjazdOdjazd
Odległość od pierw. przystanku
10:0510:10
Kraków MDA, ul. Bosacka 1811:3011:4073km
Nowy Targ, D.A.13:1513:20139km
Białka Tatrzańska Szkoła13:3513:40151km
Bukowina Tatrzańska13:5513:55157km
Zakopane, Parking E.Leclerc14:20168km
ZakopaneTarnów28,00 zł3h:58min
PrzystanekPrzyjazdOdjazd
Odległość od pierw. przystanku
8:45
Poronin PKP8:538:537km
Nowy Targ, D.A.9:109:1523km
Maniowy9:359:3543km
KROŚCIENKO NAD DUNAJCEM, Rynek9:509:5058km
Szczawnica Przystanek Dworcowy9:5510:1063km
KROŚCIENKO NAD DUNAJCEM, Rynek10:1610:1668km
TYLMANOWA Rzeka10:3210:3279km
ŁĄCKO D.A.10:4010:4087km
STARY SĄCZ – Rynek11:0011:00105km
Nowy Sącz, M.D.A.11:1011:25114km
CZCHÓW “miasto”12:0312:03148km
Jurków12:0712:07151km
ROZTOKA12:1712:17160km
Wojnicz Rynek12:3012:30172km
TARNÓW, D.A.12:4313:20183km
ZakopaneTarnów25,00 zł3h:58min
PrzystanekPrzyjazdOdjazd
Odległość od pierw. przystanku
8:45
Poronin PKP8:538:537km
Nowy Targ, D.A.9:109:1523km
Maniowy9:359:3543km
KROŚCIENKO NAD DUNAJCEM, Rynek9:509:5058km
Szczawnica Przystanek Dworcowy9:5510:1063km
KROŚCIENKO NAD DUNAJCEM, Rynek10:1610:1668km
TYLMANOWA Rzeka10:3210:3279km
ŁĄCKO D.A.10:4010:4087km
STARY SĄCZ – Rynek11:0011:00105km
Nowy Sącz, M.D.A.11:1011:25114km
CZCHÓW “miasto”12:0312:03148km
Jurków12:0712:07151km
ROZTOKA12:1712:17160km
Wojnicz Rynek12:3012:30172km
TARNÓW, D.A.12:4313:20183km
ZakopaneTarnów25,00 zł3h:58min
PrzystanekPrzyjazdOdjazd
Odległość od pierw. przystanku
8:45
Poronin PKP8:538:537km
Nowy Targ, D.A.9:109:1523km
Maniowy9:359:3543km
KROŚCIENKO NAD DUNAJCEM, Rynek9:509:5058km
Szczawnica Przystanek Dworcowy9:5510:1063km
KROŚCIENKO NAD DUNAJCEM, Rynek10:1610:1668km
TYLMANOWA Rzeka10:3210:3279km
ŁĄCKO D.A.10:4010:4087km
STARY SĄCZ – Rynek11:0011:00105km
Nowy Sącz, M.D.A.11:1011:25114km
CZCHÓW “miasto”12:0312:03148km
Jurków12:0712:07151km
ROZTOKA12:1712:17160km
Wojnicz Rynek12:3012:30172km
TARNÓW, D.A.12:4313:20183km
ZakopaneTarnów25,00 zł3h:58min
PrzystanekPrzyjazdOdjazd
Odległość od pierw. przystanku
8:45
Poronin PKP8:538:537km
Nowy Targ, D.A.9:109:1523km
Maniowy9:359:3543km
KROŚCIENKO NAD DUNAJCEM, Rynek9:509:5058km
Szczawnica Przystanek Dworcowy9:5510:1063km
KROŚCIENKO NAD DUNAJCEM, Rynek10:1610:1668km
TYLMANOWA Rzeka10:3210:3279km
ŁĄCKO D.A.10:4010:4087km
STARY SĄCZ – Rynek11:0011:00105km
Nowy Sącz, M.D.A.11:1011:25114km
CZCHÓW “miasto”12:0312:03148km
Jurków12:0712:07151km
ROZTOKA12:1712:17160km
Wojnicz Rynek12:3012:30172km
TARNÓW, D.A.12:4313:20183km
ZakopaneTarnów28,00 zł3h:58min
PrzystanekPrzyjazdOdjazd
Odległość od pierw. przystanku
8:45
Poronin PKP8:538:537km
Nowy Targ, D.A.9:109:1523km
Maniowy9:359:3543km
KROŚCIENKO NAD DUNAJCEM, Rynek9:509:5058km
Szczawnica Przystanek Dworcowy9:5510:1063km
KROŚCIENKO NAD DUNAJCEM, Rynek10:1610:1668km
TYLMANOWA Rzeka10:3210:3279km
ŁĄCKO D.A.10:4010:4087km
STARY SĄCZ – Rynek11:0011:00105km
Nowy Sącz, M.D.A.11:1011:25114km
CZCHÓW “miasto”12:0312:03148km
Jurków12:0712:07151km
ROZTOKA12:1712:17160km
Wojnicz Rynek12:3012:30172km
TARNÓW, D.A.12:4313:20183km
ZakopaneTarnów39,00 zł3h:36min
PrzystanekPrzyjazdOdjazd
Odległość od pierw. przystanku
14:10
Nowy Targ Al. Tysiąclecia Hala14:5014:5023km
KROŚCIENKO NAD DUNAJCEM, Rynek15:2615:2653km
Nowy Sącz, ul. Bulwar Narwiku16:2616:2699km
TARNÓW, D.A.17:4618:16164km
ZakopaneTarnów18,00 zł3h:58min
PrzystanekPrzyjazdOdjazd
Odległość od pierw. przystanku
8:45
Poronin PKP8:538:537km
Nowy Targ, D.A.9:109:1523km
Maniowy9:359:3543km
KROŚCIENKO NAD DUNAJCEM, Rynek9:509:5058km
Szczawnica Przystanek Dworcowy9:5510:1063km
KROŚCIENKO NAD DUNAJCEM, Rynek10:1610:1668km
TYLMANOWA Rzeka10:3210:3279km
ŁĄCKO D.A.10:4010:4087km
STARY SĄCZ – Rynek11:0011:00105km
Nowy Sącz, M.D.A.11:1011:25114km
CZCHÓW “miasto”12:0312:03148km
Jurków12:0712:07151km
ROZTOKA12:1712:17160km
Wojnicz Rynek12:3012:30172km
TARNÓW, D.A.12:4313:20183km
ZakopaneTarnów39,00 zł3h:36min
PrzystanekPrzyjazdOdjazd
Odległość od pierw. przystanku
14:10
Nowy Targ Al. Tysiąclecia Hala14:5014:5023km
KROŚCIENKO NAD DUNAJCEM, Rynek15:2615:2653km
Nowy Sącz, ul. Bulwar Narwiku16:2616:2699km
TARNÓW, D.A.17:4618:16164km
ZakopaneTarnów39,00 zł3h:36min
PrzystanekPrzyjazdOdjazd
Odległość od pierw. przystanku
14:10
Nowy Targ Al. Tysiąclecia Hala14:5014:5023km
KROŚCIENKO NAD DUNAJCEM, Rynek15:2615:2653km
Nowy Sącz, ul. Bulwar Narwiku16:2616:2699km
TARNÓW, D.A.17:4618:16164km
ZakopaneTarnów29,99 zł4h:10min
PrzystanekPrzyjazdOdjazd
Odległość od pierw. przystanku
15:10
Bukowina Tatrzańska15:3515:3510km
Białka Tatrzańska Szkoła15:5015:5517km
Nowy Targ, D.A.16:1016:1529km
Kraków MDA, ul. Bosacka 1817:5018:0594km
Tarnów, D.A. ul. Dworcowa19:2019:25168km
ZakopaneTarnów35,99 zł4h:10min
PrzystanekPrzyjazdOdjazd
Odległość od pierw. przystanku
15:10
Bukowina Tatrzańska15:3515:3510km
Białka Tatrzańska Szkoła15:5015:5517km
Nowy Targ, D.A.16:1016:1529km
Kraków MDA, ul. Bosacka 1817:5018:0594km
Tarnów, D.A. ul. Dworcowa19:2019:25168km
ZakopaneTarnów39,00 zł3h:36min
PrzystanekPrzyjazdOdjazd
Odległość od pierw. przystanku
14:10
Nowy Targ Al. Tysiąclecia Hala14:5014:5023km
KROŚCIENKO NAD DUNAJCEM, Rynek15:2615:2653km
Nowy Sącz, ul. Bulwar Narwiku16:2616:2699km
TARNÓW, D.A.17:4618:16164km
ZakopaneTarnów29,99 zł4h:10min
PrzystanekPrzyjazdOdjazd
Odległość od pierw. przystanku
15:10
Bukowina Tatrzańska15:3515:3510km
Białka Tatrzańska Szkoła15:5015:5517km
Nowy Targ, D.A.16:1016:1529km
Kraków MDA, ul. Bosacka 1817:5018:0594km
Tarnów, D.A. ul. Dworcowa19:2019:25168km
ZakopaneTarnów35,99 zł4h:10min
PrzystanekPrzyjazdOdjazd
Odległość od pierw. przystanku
15:10
Bukowina Tatrzańska15:3515:3510km
Białka Tatrzańska Szkoła15:5015:5517km
Nowy Targ, D.A.16:1016:1529km
Kraków MDA, ul. Bosacka 1817:5018:0594km
Tarnów, D.A. ul. Dworcowa19:2019:25168km