sylwester w zakopanem
0 Comments

Jak tylko zaczyna się zbliżać koniec roku, bezwzględnie należy pomyśleć o tym, w jaki sposób spędzimy noc sylwestrową. Bardzo często podczas rozmów na ten temat pojawia się propozycja wyjazdu do Zakopanego. Co więcej, sytuacja taka ma miejsce już od wielu lat. Oczywiście nie jest to żaden zbieg okoliczności. Miejsce to bowiem posiada swój niesamowity klimat, który w znaczny sposób może uatrakcyjnić przejście z jednego roku w drugi.

Wyjazd w góry na sylwestra w pierwszej kolejności może oznaczać bal w eleganckim hotelu. Zakopane obfituje w tego typu ośrodki, zatem nie powinno być większego problemu z rezerwacją kwatery górskie oraz zapisaniem się na imprezę. Jeżeli chodzi o samą formułę balu, to nie będzie się ona różniła w drastyczny sposób. Nadal będziemy musieli ubrać się w sposób elegancki oraz nadal całkowity wikt zostanie zapewniony przez organizatorów. Należy się jednak liczyć z tym, że bal w górskim hotelu nie będzie tani. Już same stawki za nocleg potrafią przyprawić o ból głowy. Nie wspominamy więc o opłacie za imprezę. Wyjazd taki może kosztować nawet kilka tysięcy złotych. Wszystko zależy od wybranego standardu pokoju.

Jeżeli nie lubicie atmosfery formalnej, zawsze możecie spędzić noc sylwestrową w góralskiej restauracji. Będziecie mogli podziwiać fajerwerki przy talerzu wyśmienitego posiłku oraz kieliszka szampana. Oczywiście taki sposób na ostatnią noc roku jest najbardziej wskazany dla statecznych osób w wieku średnim. Ciężko bowiem wyobrazić sobie dwudziestolatka w takiej roli.

Bal i noc w restauracji to jednak nie jedyne możliwości na sylwestra w Zakopanem. Zawsze można także zorganizować przyjęcie na własną rękę. Idealna jest sytuacja, w której posiadacie własne mieszkanie. Coraz częściej zamożni ludzie posiadają apartamenty w różnych częściach kraju, zatem nie jest to opcja nierealistyczna. Jeżeli jednak mieszkania takiego nie posiadacie, zawsze można zorganizować imprezę w pokoju hotelowym. Po uprzednim dogadaniu się z zarządcą budynku nie powinno być większego problemu.

Góry to także świetne miejsce na kameralnego sylwestra we dwoje. W takim przypadku możecie spędzić noc przy kominku z szampanem w ręku oraz przyglądać się pięknym widokom za oknem. Zakopane to magiczne miejsce dla zakochanych.