atrakcje zakopanego
0 Comments

Zakopane stało się bardzo ważnym ośrodkiem turystycznym w Polsce już wiele lat temu. Niesłabnąca popularność przez kilka dekad musi uświadomić każdemu, że sytuacja taka miała miejsce nie bez przyczyny. Mimo iż miejscowość jest niewielka, zapewnia odwiedzającym ludziom naprawdę dużą ilość atrakcji. Wśród nich wyróżnić można chociażby tereny do spacerowania, możliwość uprawiania sportów górskich, czy przepiękne widoki.

Osoby zajmujące się geografią podkreślają, że Zakopane jest największym miastem, które znajduje się w bezpośredniej bliskości Tatr. Oznacza to mniej więcej tyle, że praktycznie z każdej kwatery widać takie szczyty, jak chociażby Gubałówka, czy Giewont. Co więcej, już w granicach miasta zaczyna się Tatrzański Park Narodowy. Widoki nie tylko potrafią być niezapomniane, ale przede wszystkim zapiszą się w waszej świadomości na wiele lat. Oczywiście bliskość gór oznacza możliwość spacerowania po nich. Aby ułatwić turystom wędrówki przygotowane zostały specjalne trasy. Każdy szczyt może posiadać nawet kilka szlaków. Dzięki temu różnicować można nie tylko trudność wspinaczki, ale także długość pokonanej odległości.

Od wielu już lat Zakopane postrzegane jest jako zimowa stolica Polski. Dzieje się tak głównie za sprawą dobrego przygotowania pod kątem zimowych sportów. W okolicy miasta umiejscowione są liczne narciarskie trasy zjazdowe. Mogą się po nich poruszać nie tylko narciarze, ale także chociażby snowboardziści. Każda z tras zróżnicowana jest pod względem długości i trudności. W kwestii aktywności fizycznej wskazane są także i wycieczki rowerowe. Nawet jeżeli nie zabierzecie swojego pojazdu, zawsze możecie pójść do jeden z wypożyczalni sprzętów w Zakopanem.

Niezwykła atrakcją miasta bez wątpienia są także Krupówki. Jest to ulica, która ma długość ponad kilometra i właściwie stanowi deptak spacerowy. Podczas wędrówki po niej można udać się do muzeum, obejrzeć stare budowle, dokonać zakupów, czy chociażby przejechać się dorożką. Popularną usługą są także słynne zdjęcia z białym misiem. Krupówki zarówno w sezonie letnim, jak i zimowym są masowo odwiedzane przez turystów.