ulica krupówki zakopane
0 Comments

Ul. Krupówki – obok Giewontu, największy symbol Zakopanego! Raj dla wielbicieli góralskich klimatów oraz zakupów.

Na Krupówkach znajdziemy bowiem liczne restauracje z zakopiańskimi przysmakami, a często i muzyką na żywo. Ponadto jest to miejsce z licznymi sklepami nie tylko z pamiątkami, ale i ubraniami, obuwiem, biżuterią, wszystkim!

Tu mieści się również Muzeum Tatrzańskie, liczne hotele oraz neoromański kościół parafialny pw. Świętej Rodziny. Krupówki znajdują się w centrum Zakopanego, zaczynają się na skrzyżowaniu z ulicą Nowotarską i ciągną ponad kilometrowym deptakiem na południe, jako przedłużenie ulicy Zamoyskiego. Nazwę przejęły od położonej w ich głównej części polany Krupówki, należącej do rodziny Krupowskich lub Krupów.

W sezonie Krupówki nigdy nie pustoszeją. Niektóre bary są otwarte do ostatniego gościa, a więc – samego rana. Pomimo, że miejsce jest już dość komercyjne (widok McDonalda trochę szokuje…), nadal posiada niezwykły urok i taką trudno wytłumaczalną radość

Nigdzie oscypek nie smakuje tak dobrze, jak na Krupówkach, nigdy zimowe skarpety nie grzeją tak dobrze, jak te z Krupówek i nigdzie grzane wino nie rozgrzewa i rozwesela tak dobrze, jak właśnie na kochanych Krupówkach!