pogoda zakopane
0 Comments

Klimat samego Zakopanego nie sprzyja astmatykom. Fakt lokalizacji w kotlinie powoduje, że wszystkie pyły wytwarzane przez niezwykle mocno rozwinięty ruch motoryzacyjny osadzają się na ulicach miasta. Jeśli zaś chodzi o temperaturę, najchłodniej jest tu w styczniu i lutym: średnio poniżej minus 11 stopni Celsjusza.

Sezon turystyczny Zakopane – od kiedy?

Najcieplejszym miesiącem Zakopanego jest lipiec. Słupki rtęci rosną wówczas średnio do poziomu odpowiadającego 11 stopniom Celsjusza. Najwięcej pada między czerwcem i lipcem (średnio ponad 200 mm miesięcznie).

Pogoda i klimat Zakopane – kiedy najlepiej jechać w Tatry?

Klimat Zakopanego jest bardzo specyficzny, ponieważ panuje tam spokój i cisza. Szczególnie w partiach wysokogórskich można doskonale wypocząć. W Zakopanem panuje świeże powietrze dzięki któremu nawet osoby alergiczne mogą tam wyzdrowieć. Zakopane klimat ma bardzo specyficzny, inny niż w innych miejscach Polski. Panuje przekonanie, że sezon Zakopane ma cały rok – zarówno w lecie, jak i zimie. Z pewnością, warto chociaż raz pojechać do Zakopanego!

Zakopane – od kiedy?

Zarówno latem jak i zima warto tutaj przyjechać, ponieważ jest zupełnie inna atmosfera niż w innych częściach kraju. Jak wiadomo lato w Zakopanem jest krótkie ponieważ bardzo szybko przychodzi jesień i zima.

Sezon w górach – od kiedy do kiedy?

Tak naprawdę, Zakopane ma sezon turystyczny cały rok. Kiedy powiesz sobie: “jadę do Zakopanego”, pierw dokładnie sprawdź gdzie najlepiej jechać w góry – to dotyczy głównie wyjazdów latem.

Niektóre szlaki turystyczne są bardziej oblegane niż inne, co wcale nie oznacza, że są bardziej ciekawe i atrakcyjne. Aczkolwiek, jeśli chodzi o Zakopane zimą, warto przed wyjazdem sprawdzić warunki panujące na stokach narciarskich oraz pogodę – nikt nie lubi stać w korkach z powodu nieoczekiwanych dużych opadów śniegu.

Pogoda w Zakopanem w zimie – kiedy najlepiej jechać do Zakopanego?

Zdarza się również tak, że i latem już spadnie śnieg. Wtedy jest doskonała okazja do tego by poczuć smak zimy latem. Dla wielu osób jest to nowość dlatego tym chętniej tu przyjeżdżają. Aby móc doskonale wypocząć po całym dniu zwiedzania tego miasteczka warto zapewnić sobie dobry nocleg. Do wyboru są głównie domki Zakopane ponieważ jest w nich wiele przytulnego miejsca dla młodych i starszych osób. Natomiast ci którzy chcą podreperować swoje zdrowie mogą także skorzystać z pokoje Zakopane znajdujące się w uzdrowiskach które znajdują się w pobliżu. Tym samym pobyt będzie nieoceniony. Więc kiedy najlepiej w Tatry?