0 Comments
Istnieje wiele sposobów dotarcia do Zakopanego. Jeśli nie masz samochodu, możesz tam dotrzeć:
Pks Kraków-Zakopane: Z Krakowa do Zakopanego docierają autobusy takich przewoźników jak choćby PolskiBus.com, PKS „Polonus” w Warszawie, Szwagropol czy Voyager.  Bilety na podróż autobusem z Krakowa do Zakopanego można kupić nawet na chwilę przed odjazdem. Taki zakup jest możliwy przez internet, w kasie dworca, a u niektórych przewoźników również bezpośrednio u kierowcy.
Za normalny bilet na bezpośredni pociąg TLK z Wrocławia do Zakopanego zapłacimy 98 zł I klasą, a drugą 65 zł. Podróż zajmie nam ok. 10 godzin. Można też pojechać z jedną przesiadką przez Ostrów Wielkopolski dwoma pociągami TLK
Ten środek komunikacji jest bardzo kosztowny. Z Wrocławia do Krakowa polecimy tylko z przesiadką w Warszawie. Lot w sumie trwa około 5 godzin, a całkowity koszt wycieczki wynosi, aż 830 zł przez cały lipiec. Taką ofertę mają linie lotnicze LOT.

Zakopane

Zakopane jest największym ośrodkiem miejskim w bezpośrednim otoczeniu Tatr, dużym ośrodkiem sportów zimowych, od dawna nazywane nieformalnie zimową stolicą Polski. W granicach administracyjnych miasta znajduje się także znaczna część Tatrzańskiego Parku Narodowego (od Doliny Suchej Wody do Doliny Małej Łąki).
Dane opracowane pod koniec roku 2016 stwierdzają, że miejscowość posiada 26.737 stałych mieszkańców.

Rozrywka w Zakopanem

Tradycja narciarstwa alpejskiego powstała w tych miejscach jakieś półtora wieku temu. Szlaki są proste i delikatnie nachylone, złożone i strome. Różnica wysokości wynosi 930 metrów. Dziesięć ośrodków narciarskich w regionie posiada 90 wyciągów. Długość tras wynosi 80 tysięcy metrów. W centrum Zakopanego znajdują się Gubałówka, Antalovka i Kozinets; Tutaj znajduje się największa skocznia narciarska w kraju – Velka Krokev. Latem te miejsca przyciągają miłośników spacerów górskich: najczęściej odwiedzanymi szczytami są Svinitsa i Giewont. Zima Zakopane jest uznanym ośrodkiem narciarskim.