0 Comments

Trasa Kraków – Zakopane jest bardzo oblegana przez większość roku, ale szczególnie w sezonie turystycznym. Zasadniczo między tymi dwoma miastami, położonymi w odległości około 120 km od siebie, można poruszać się wykorzystując trzy rodzaje środków transportu,

 

Jak najszybciej dojechać do Zakopanego z Krakówa? Najprawdopodobniej najszybszym sposobem dotarcia z Krakowa do Zakopanego będzie autobus (lub samochód – w zależności od tego czy nim dysponujemy). Podróż trwa około dwóch godzin, oczywiście w zależności od możliwych korków, warunków pogodowych i innych czynników zewnętrznych.

 

Jak dojechać autobusem z Krakówa w Zakopanem? Autobusy kursują siedem dni w tygodniu. od godziny 4 rano do 22.25 z różną częstotliwością, z przerwami od 20 min do godziny, w zależności od pory dnia. Cena biletu waha się zazwyczaj od 11 do 20 złotych. Możliwy jest dojazd PKS z Krakowa do Zakopanego, istnieje także wielu przewoźników prywatnych oferujących transport na tej trasie, wśród nich można wymienić. Szwagropol, Leo-Express, Trans-Kos czy Polski Bus.

 

Dojazd do Zakopanego z Krakówa pociągiem może być bardzo przyjemnym doświadczeniem ze względu na piękne widoki z okna i jest dobrym rozwiązaniem dla tych, którzy od czasu do czasu w trakcie jazdy potrzebują się przejść i rozprosować nogi. Z Krakowa Płaszowa można dojechać do Zakopanego pociągami relacji TLK, EIC lub Regio, niezależnie od przewoźnika, czas podróży wynosi od 2h45min do ponad 3h.

 

Jeżeli zdecydujesz się na samodzielną jazdę samochodem z Krakowa do Zakopanego, możesz zasadniczo wybrac dwie opcje – albo jechać przez Wieliczkę i Zakliczyn do Myślenic i tam następnie wjechać na drogę nr 7 i następnie 958, kierując się prosto do Zakopanego albo od razu wybrać drogę nr 7 przez Libertów i Krzyszkowice, po czym za Myślenicami wjechać na wyżej wspomnianą trasę. Jeżeli nie masz nic przeciwko zabraniu pasażerów lub bycia towarzystwem dla kogoś w samochodzie, za to chcesz obniżyć koszty przejazdu, zawsze możesz wybrać Blablacar.

 

Aby wybrać rozwiązania dla siebie, musisz przeanalizować czego oczekujesz od podróży, jakie są Twoje cele, budżet, ile masz bagażu i co zamierzasz robić na miejscu. Jeśli chcesz po prostu dojechać do Zakopanego i codziennie spacerować po mieście lub zaraz po przyjeździe ruszasz w góry i schodzisz za tydzień – wówczas najlepszym rozwiązaniem będzie pewnie autobus lub pociąg. Jeżeli jednak zatrzymujesz się u znajomej gospodyni pod Zakopanem i codziennie planujesz jeździć z własnym sprzętem sportowym na stok oddalony o 15 km dalej, wówczas samochód powinien się znacznie lepiej sprawdzić.