0 Comments

Ruch na trasie Katowice-Zakopane może być szczególnie nasilony w wakacje, a także w okolicach świąt Bożego Narodzenia, Nowego Roku i podczas ferii zimowych, kiedy trwa sezon narciarski i miłośnicy sportów zimowych chcą wziąć udział w białym szaleństwie. Odcinek ten ma długość około 190 km i można go w zasadzie pokonać wykorzystując 3 różne środki transportu.

 

Jak najszybciej dojechać do Zakopanego z Katowice? Zdecydowanie najszybszym środkiem transportu z Katowic do Zakopanego będzie samochód. Trasę tę można spokojnie pokonać w 2h30min do 3h. Zasadniczo istnieją dwa sposoby – pierwszym jest dojazd do Krakowa przez trasę A4, a następnie kierować się w stronę Myślenic, Rabki Zdroju i trasy Zakopianki. Druga możliwa trasa prowadzi przez Tychy, Bielsko-Białą, Szczyrk i częściowo przez Słowację, aby dojechać do Czarnego Dunajca i stamtąd kierować się do Zakopanego. Jeśli nie masz oporów przed tym, żeby jeździć z obcymi ludźmi w samochodzie, zarówno jako pasażer, jak i kierowca, zawsze możesz skorzystać z usług Blablacar i dzielić swój przejazd z innymi, a tym samym obniżyć koszty podróży.

 

Jak dojechać autobusem z Katowice do Zakopanego? Istnieje wielu przewoźników, także prywatnych, którzy zawiozą nas bezpośrednio z Katowic do Zakopanego, w większości w czasie nie dłuższym niż cztery godziny. Wśród nich można wymienić takich jak Polski Bus, Telesfor, AD Euro-Trans, Aviva, Kayatrans. Możliwy jest także dojazd z Katowic do Zakopanego, w tym korzystając z usług PKS Zielona Góra i PKS Kłodzko. Ceny biletów wahają się między dwadzieścia a czterdzieści złotych, w zależności od przewoźnika, daty, pory dnia itp.

 

Dojazd z Katowice do Zakopanego pociągiem jest możliwy, ale na dobrą sprawę zajmuje wiele godzin i nie jest szczególnie wygodny czy tani. Nie ma bezpośrednich połączeń, należy dojechać do Krakowa pociągiem i stamtąd przesiąść się do pociągu do Zakopanego. Tego typu rozwiązanie zajmuje najmniej około 6h. Pokonanie tej trasy samochodem lub autobusem jest znacznie szybsze, wygodniejsze i tańsze.

 

Środek transportu jaki ostatecznie wybierzesz zależy od celu Twojej podróży, budżetu, planu do zrealizowania, tego czy jedziesz sam czy w większej grupie oraz innych indywidualnych potrzeb i czynników. Nie mniej jednak ten krótki poradnik powinien nieco rozjaśnić Twoje wątpliwości.