tatry góry
0 Comments

Polskie góry są zachwycające. Wcale nie trzeba jechać daleko, aby trafić na zachwycające szlaki i zapierające dech w piersiach widoki. Wybór jest bardzo duży, zarówno zimą jak i latem, można z powodzeniem wybrać się na ciekawe wyprawy w Tatry, Beskidy, Pieniny, Bieszczady czy Karkonosze.

Bieszczady

Bieszczady dla wielu kojarzą się z ciszą, spokojem i totalnym odosobnieniem. Jest to idealne miejsce dla prawdziwych miłośników natury, ciszy i spokoju. Turyści zdecydowanie rzadziej udają się w tamte strony, dzięki czemu dzika przyroda pozostaje niezniszczona. Nie ma też możliwości wyjechania kolejką pod sam szczyt. Wędrówki po Bieszczadach to naprawdę wędrówki, nie polegają one tylko na zdobywaniu szczytów, ale przede wszystkim na rozkoszowaniu się naturą i pięknymi widokami.

W Bieszczady można się wybrać z dziećmi. Z pewnością będą to dla nich niezapomniane wakacje. Warto wybrać się na Tarnicę. Szlak, który prowadzi z Ustrzyk Górnych nie jest bardzo wymagający. Po intensywnym dniu spędzonym na szlakach dobrze jest odpocząć na plażach Soliny.

Tatry

Tatry dla wielu kojarzą się z długimi wspinaczkami na wysokie i wymagające szczyty gór. Jednak i tutaj można zorganizować ciekawe wycieczki, w których mogą wziąć udział małe dzieci. Oczywiście najbardziej popularnym miejscem jest Zakopane, które może pochwalić się specjalną bazą turystyczną. Co rok zimą i latem przyjeżdża tam bardzo dużo turystów, dlatego dobrze jest zdecydować się na pobyt, w którejś z mniej popularnych, okolicznych miejscowości.

Będąc w Tatrach, warto wybrać się na Gubałówkę. Prowadzi na nią nie wymagający, łatwy szlak, jest także możliwość wyjazdu kolejką. Ze szczytu łatwą i przyjemną drogą można udać się na Butorowy Wierch. Celem rodzinnych wycieczek, bardzo często staje się Dolina Kościeliska. Warto także zobaczyć Nosal, czy Halę Gąsienicową. Dla osób, które nie przepadają za całodniowymi spacerami na szlakach, z pewnością interesujące okaże się zwiedzenie Wielkiej Krokwi, aquaparku czy popularnych basenów termalnych znających się w Białce Tatrzańskiej.

Sprawdź jak dojechać autobusem do Zakopanego

Beskidy

Beskidy mogą pochwalić się niezbyt trudnymi, przyjemnymi szlakami i zachwycającymi widokami. Ponadto działa tam mnóstwo kolejek linowych, dzięki czemu nawet pobyt z małym dzieckiem nie jest bardzo wymagających. Godna podkreślenia jest nowoczesna, gondolowa kolejka, która pozwala na dojechania na Szyndzielnię z Bielska – Białej. Na szczycie znajduje się wieża widokowa i schronisko. Łagodnym szlakiem można dojść na Klimczok lub trochę dalej na Skrzyczne czy Baranią Górę.

Po spacerach rożnymi szlakami, warto poświęcić uwagę Bielsku – Białej. W mieście znajduje się popularny pomnik Reksia oraz Bolka i Lolka, a także muzeum Filmów Rysunkowych, w którym powstały te postacie.

Karkonosze

Ciekawą propozycją na rodzinne wycieczki są Karkonosze. Słyną one z wielu malowniczych widoków i szlaków różnej trudności, także takich odpowiednich dla małych dzieci. W okolicy znajduje się wiele turystycznych atrakcji. Z pewnością warto zobaczyć wodospad Szklarki, wodospad Kamieńczyk czy Zamek Chojnik. W Karpaczu znajduje się także ciekawe Muzeum Zabawek.

Planując wyjazdy wakacyjne z pewnością warto zdecydować się na wyjazd w góry. Piękne widoki, spokój, cisza i świeże powietrze z dala od miejskiego zgiełku z pewnością sprawią, że urlop będzie udany.