0 Comments

Do Zakopanego z Katowice można dotrzeć pociągiem, autobusem i samochodem.

Ruch na trasie Katowice-Zakopane może być szczególnie nasilony w wakacje, a także w okolicach świąt Bożego Narodzenia, Nowego Roku i podczas ferii zimowych, kiedy trwa sezon narciarski i miłośnicy sportów zimowych chcą wziąć udział w białym szaleństwie. Odcinek ten ma długość około 190 km i można go w zasadzie pokonać wykorzystując 3 różne środki transportu.

Jak najszybciej dojechać do Zakopanego z Katowice?

Zdecydowanie najszybszym środkiem transportu z Katowic do Zakopanego będzie samochód. Trasę tę można spokojnie pokonać w 2h30min do 3h. Zasadniczo istnieją dwa sposoby – pierwszym jest dojazd do Krakowa przez trasę A4, a następnie kierować się w stronę Myślenic, Rabki Zdroju i trasy Zakopianki. Druga możliwa trasa prowadzi przez Tychy, Bielsko-Białą, Szczyrk i częściowo przez Słowację, aby dojechać do Czarnego Dunajca i stamtąd kierować się do Zakopanego. Jeśli nie masz oporów przed tym, żeby jeździć z obcymi ludźmi w samochodzie, zarówno jako pasażer, jak i kierowca, zawsze możesz skorzystać z usług Blablacar i dzielić swój przejazd z innymi, a tym samym obniżyć koszty podróży.

Dojazd samochodem:

Odległość z Katowice do Zakopanego : 180-190 km
Сzas jazdy samochodem : 3 godziny
Trasa: A4

* Na trasie są płatne drogi.

Jak dojechać autobusem z Katowice do Zakopanego?

Przewoźnik: LEO Express a.s.
Сzas jazdy : 3 godziny 15 minut
Сzas odjazdu: 3:45
Сzas przyjazdu: 7:00
Przystanki autobusowe:

3:45 Katowice
4:58 Krakow, Bus Station Bosacka
5:40 Myślenice Estakada
6:15 Rabka Zdrój Dworzec Autobusowy
6:40 Nowy Targ D.A.
7:00 Zakopane Plac PKP przy ul.Chramcówki

Istnieje wielu przewoźników, także prywatnych, którzy zawiozą nas bezpośrednio z Katowic do Zakopanego, w większości w czasie nie dłuższym niż cztery godziny. Wśród nich można wymienić takich jak Polski Bus, Telesfor, AD Euro-Trans, Aviva, Kayatrans. Możliwy jest także dojazd z Katowic do Zakopanego, w tym korzystając z usług PKS Zielona Góra i PKS Kłodzko. Ceny biletów wahają się między dwadzieścia a czterdzieści złotych, w zależności od przewoźnika, daty, pory dnia itp.

 

Dojazd pociągiem:

Przewoźnik:Koleje Śląskie, PKP Intercity SA
Сzas jazdy : 5 godzin 24 minut
Сzas odjazdu: 12:43
Сzas przyjazdu: 18:07
Przystanki :
12:43 Katowice
12:46 Katowice Brynów
12:50 Dworzec Kolejowy Katowice Ligota
12:53 Katowice Piotrowice
12:56 Katowice Podlesie
13:02 Tychy
13:05 Tychy Żwaków
13:10 Kobiór
13:15 Piasek
13:28 Pszczyna
13:37 Czechowice-Dziedzice
13:54 Bielsko-Biała Główna
14:34 Żywiec
14:56 Jeleśnia
15:48 Sucha Beskidzka
15:56 Maków Podhalański
16:47 Chabówka
17:28 Nowy Targ
17:59 Poronin
18:07 Zakopane

Dojazd z Katowice do Zakopanego pociągiem jest możliwy, ale na dobrą sprawę zajmuje wiele godzin i nie jest szczególnie wygodny czy tani. Nie ma bezpośrednich połączeń, należy dojechać do Krakowa pociągiem i stamtąd przesiąść się do pociągu do Zakopanego. Tego typu rozwiązanie zajmuje najmniej około 6h. Pokonanie tej trasy samochodem lub autobusem jest znacznie szybsze, wygodniejsze i tańsze.

Środek transportu jaki ostatecznie wybierzesz zależy od celu Twojej podróży, budżetu, planu do zrealizowania, tego czy jedziesz sam czy w większej grupie oraz innych indywidualnych potrzeb i czynników. Nie mniej jednak ten krótki poradnik powinien nieco rozjaśnić Twoje wątpliwości.