autobus katowice zakopane
0 Comments

Wielu z nas lubi podróże, a już szczególnie te w górskie okolice. Jedną z najpopularniejszych form transportu są autobusy. Jeśli chcecie dojechać autobusem z Katowic do Zakopanego w komfortowych warunkach to zachęcamy do zapoznania się rozkładem jazdy Buzzbus.

Buzzbus – informacje o przewoźniku

Buzzbus to młoda i dynamiczna firma działająca na rynku przewozów osób. Jej główna siedziba znajduje się w Katowicach. 

Buzzbuz to nowoczesne autokary wyposażone w wygodne i komfortowe fotele, co sprawia, że każda podróż to czysta przyjemność. Przewoźnik Buzzbus podczas całej podróży udostępnia pasażerom darmowe Wi-Fi oraz podczas niektórych, szczególnie dalszych tras, oferuje mały poczęstunek umilający podróż. 

Zakup biletów możliwy jest zarówno on-line jak i osobiście – kilka minut przed odjazdem. Jednak, jeśli chcemy mieć pewność, że będą jeszcze miejsca, warto wcześniej dokonać rezerwacji. 

Rezerwacja jest bardzo prosta i intuicyjna – wystarczy tylko wybrać interesujący nas kierunek, datę oraz liczbę pasażerów. Bilety dostępne są również w wersji ulgowej, a ich wysokość jest zróżnicowana. 

Przykładowo, zniżka dla kombatanta wynosi 51%, a dla pracowników straży pożarnej oraz posłów 100%. Istnieją również zniżki dla dzieci do lat 4, opiekunów osób niepełnosprawnych, czy też żołnierzy. Warto wiedzieć, że bilety zakupione on-line mające „pulę 1” posiadają pierwszeństwo wejścia na pokład busa. 

W cenie biletu każdy pasażer ma możliwość zabrania ze sobą bagażu podstawowego do 25kg oraz bagażu podręcznego do 5kg.

Rozkład jazdy autobusów Buzzbus z Katowic do Zakopanego

zakopane atrakcje

Buzzbus oferuje swoim klientom nowe, atrakcyjne połączenie Katowice Zakopane.  Dzięki Buzzbus trasa Katowice – Zakopane zajmie nam jedynie 3 godziny i to w komfortowych warunkach! Bus do Zakopanego z Katowic przejeżdża przez kilka równie interesujących miast. Są nimi kolejno: Tychy, Bielsko Biała, Andrychów, Wadowice, Sucha Beskidzka, Maków Podhalański, Jordanów, Nowy Targ, Szaflary oraz Poronin. 

Wszystkie te miasta są warte uwagi i chwilowego postoju, aby odwiedzić najciekawsze ich zakamarki. W Tychach możemy zwiedzić Muzeum Tyskich Browarów Książęcych, czy też Park Wodny. Wadowice to z kolei jedno z najpopularniejszych miejsc turystycznych, gdzie z chęcią zatrzymujemy się na najlepsze papieskie kremówki, czy też mamy możliwość zwiedzenia domu Karola Wojtyły. 

Jest to dla wielu Polaków bardzo sentymentalne miejsce. Również warty uwagi jest renesansowy zamek w Suchej Beskidzkiej. Ze względu na swoje podobieństwo jest zwany również „Małym Wawelem”. Popularne są również termy Gorący Potok w Szaflarach o charakterze leczniczym. 

Do naszej dyspozycji czekają tam baseny z naturalną i surową wodą siarkową, liczne fontanny, masaże wodne oraz gejzery. Końcowym miastem jest słynne Zakopane. Tam możemy przejść się popularnymi Krupówkami, wjechać na Gubałówkę, a miłośnicy górskich szlaków będą mogli zmierzyć się z Kasprowym Wierchem, Giewontem oraz Morskim Okiem. Zakopane to zaczarowane miejsce, które tętni życiem zarówno latem, jak i mroźną zimą. 

Dzięki Buzzbus wszystkie te miejsca są w Twoim zasięgu. Katowice Zakopane to odległość zaledwie 170 kilometrów, dlatego warto zdecydować się chociażby na krótką wycieczkę w te strony. Jeśli masz jeszcze jakieś wątpliwości jak dojechać z Katowic do Zakopanego zapoznaj się dokładnym rozkładem jazdy bus Katowice Zakopane i wyruszaj w podróż!

Co jeszcze warto wiedzieć o Buzzbus?

Buzzbus to nie tylko Bus do Zakopanego z Katowic. Jako  prężnie rozwijający się przewoźnik Buzzbus oferuje swoim klientom również połączenia na innych popularnych trasach. Jedną z nich jest chętnie odwiedzana Energylandia. 

Co więcej, Buzzbus oferuje transfery lotniskowe, przejazdy okazjonalne oraz pracownicze, obsługę przewozu gości weselnych, obsługę biur podróży, czy też podwykonawstwo na liniach regularnych innych przewoźników. 

Bilety autobusowe na połączenie Katowice – Zakopane możesz zakupić tutaj . Jeśli masz ochotę wybrać się do pięknych Tych, Wadowic, czy też Szaflar nie zwlekaj i skorzystaj z nowej trasy, jaką oferuje Buzzbus.

Rozkład jazdy autobusów Katowice – Zakopane

LPMiejscowośćNazwa dworcu lub przystanku autobusowegoOdległość między przystankami (km)Godzina odjazdu
1KatowiceKatowice,Dworzec Autobusowy ul. Piotra Skargi 16:00
2TychyTychy Lodowisko ul. Wyszyńskiego22,16:23
3Bielsko-BiałaBielsko-Biała Dworzec Autobusowy ul. Warszawska36,77:00
4KętyKęty, Dworzec Autobusowy ul. H. Sienkiewicza18,37:25
5AndrychówAndrychów. Dworzec Autobusowy ul. Krakowska 21107:40
6WadowiceWadowice Dworzec Autobusowy, ul. PIłsudskiego12,17:55
7Sucha BeskidzkaSucha Beskidzka Dworzec Autobusowy ul. A. Mickiewicza23,18:20
8Maków PodhalańskiMaków Podhalański Dworzec Autobusowy ul. Kolejowa68:30
9JordanówJordanów Dworzec Autobusowy Rynek168:47
10Nowy TargNowy Targ Dworzec Autobusowy ul. Kilińskiego 20289:15
11SzaflarySzaflary, Gorący Potok, Osiedle Nowe 459,79:30
12PoroninPoronin Dworzec PKP6,39:40
13ZakopaneZakopane Targowica, ul. Kościelisko9,110:00

Rozkład jazdy autobusów Zakopane – Katowice

LPMiejscowośćNazwa dworcu lub przystanku autobusowegoOdległość między przystankami (km)Godzina odjazdu
1ZakopaneZakopane Targowica, ul. Kościelisko20:00
2PoroninPoronin Dworzec PKP9,120:20
3SzaflarySzaflary, Gorący Potok, Osiedle Nowe 456,320:30
4Nowy TargNowy Targ Dworzec Autobusowy ul. Kilińskiego 209,720:45
5JordanówJordanów Dworzec Autobusowy Rynek2821:13
6Maków PodhalańskiMaków Podhalański Dworzec Autobusowy ul. Kolejowa1621:30
7Sucha BeskidzkaSucha Beskidzka Dworzec Autobusowy ul. A. Mickiewicza621:40
8WadowiceWadowice Dworzec Autobusowy, ul. PIłsudskiego23,122:05
9AndrychówAndrychów. Dworzec Autobusowy ul. Krakowska 2121,122:20
10KętyKęty, Dworzec Autobusowy ul. H. Sienkiewicza1022:35
11Bielsko-BiałaBielsko-Biała Dworzec Autobusowy ul. Warszawska18,322:59
12TychyTychy Lodowisko ul. Wyszyńskiego36,723:36
13KatowiceKatowice,Dworzec Autobusowy ul. Piotra Skargi 122,123:58