Tatry wysokie atrakcje
0 Comments

Każdemu z nas marzy się chociaż kilka dni odpoczynku od pracy i życia codziennego. Kiedy zaczynamy planować zbliżający się urlop, często skupiamy się na kierunkach odległych i egzotycznych, zapominając o tym, że w Polsce i bezpośrednio na terenach z nią graniczących jest wiele miejsc równie pięknych jak te z odległych zakątków świata.

 

Jedną z największych atrakcji turystycznych znajdujących się w Polsce są Tatry- najwyższe pasmo górskie należące do łańcucha Karpat. Region ten jest idealnym miejscem zarówno do krótkiego jaki i dłuższego wypoczynku dla rodzin, ze względu na świetnie przygotowaną bazę noclegową, wiele szlaków górskich o zróżnicowanym poziomie trudności i liczne atrakcje turystyczne dla dzieci.

Jedną z najpiękniejszych i najbardziej znanych atrakcji turystycznych Tatr jest Morskie Oko. Miejsce to od lat przyciąga tłumy turystów ze względu na przepiękne krajobraz Tatr Wysokich, górujących nad taflą krystalicznie czystej wody. Równie znanym jak Morskie Oko jest Kasprowy Wierch, do którego można dostać się kolejką linową. Zdobycie tego szczytu nie wymaga żadnego wysiłku i może być wspaniałą atrakcją dla dzieci, które oprócz zapierających dech w piersiach widoków, będą mogły cieszyć się z przejazdu kolejką. Atrakcje turystyczne Podhala to także górskie doliny górskie nieskażone działalnością człowieka. Wśród nich, do najbardziej obleganych należy zaliczyć Dolinę Kościeliską i Dolinę Chochołowską. 

 

Oba miejsca zachwycają urokiem i naturalnym pięknem. Polskie Tatry to także świetne miejsce dla osób lubiących aktywne spędzanie czasu, połączone z adrenaliną i pięknymi widokami. Czerwone Wierchy, Rysy, czy Orla Perć to tylko niektóre szczyty czekające na zdobycie. Należy jednak pamiętać, że szczyty Tatr Wysokich są atrakcjami turystycznymi, do których najlepiej wybrać się w lecie, szczególnie  ze względów bezpieczeństwa. Stolicą polskich Tatr jest Zakopane, bez którego żaden wyjazd na Podhale nie powinien się odbyć. Miasto to otoczone jest górskimi szczytami przez co stanowi idealną bazę wypadową dla turystów szukających bliskości przyrody. Zakopane posiada wiele atrakcji turystycznych takich jak Gubałówka, największa w Polsce skocznia narciarska a także Krupówki tętniące życiem każdego dnia, niezależnie od warunków atmosferycznych.

 

Turyści, którzy urlop chcieliby spędzić z dala od zgiełku, ciesząc się przy tym pięknymi krajobrazami mogą wybrać się w Tatry słowackie, które także oferują wiele atrakcji turystycznych. Tatry słowackie znacznie różnią się od polskich, przede wszystkim ze względu na dostępność innych atrakcji turystycznych. Jednym z największych walorów  regionu Tatr słowackich są baseny termalne, stanowiące idealną atrakcję turystyczną dla dzieci. Ponadto Słowacy pochwalić mogą się licznymi jaskiniami i miastami z zabytkową architekturą, a także kuchnią znacznie różniącą się od polskiej 

Planując kolejny wypoczynek warto zwrócić uwagę na atrakcyjność Podhala. Jest on idealnym miejscem zarówno dla osób lubiących aktywnie spędzać czas jak i dla rodzin z dziećmi. Atutem jest także bliskość licznych atrakcji turystycznych Tatr Słowackich, które sprawią, że po urlopie będziemy zrelaksowani i pełni energii.